آموزش گام به گام مفاهيم بورس

آموزش گام به گام مفاهيم بورس

امروزه بازار بورس تبديل به بحث داخل مجامع و محافل شده است و بسياري از افراد نيز سرمايه و پس از انداز خود را به اميد سود و يا حتي حفظ ارزش پول وارد اين بازار كرده‌اند. بازار بورس اين روزها به دليل وجود تورم و افزايش قيمت دلار بازدهي بي سابقه‌اي داشته است و افرادي كه در اين بازار سرمايه گذاري كرده‌اند، بيش از بازارهاي ديگر سود برده‌اند. اما بسياري از اين افراد اطلاع چنداني از ساز و كار بازارهاي سرمايه ندارند و چه بسا سرمايه خود را در اين مسير از دست مي‌دهند. بي توجهي به آموزش و كسب اطلاعات كافي در مورد بازار سرمايه تبعات سنگيني براي سرمايه گذاران اين عرصه به همراه خواهد داشت.
اخباري منتشر مي‌شود از اينكه بازدهي بورس از دلار و طلا و سكه بيشتر است و خيلي‌ها كه بدون آموزش بورس مي‌خواهند وارد بازار سهام شوند، فكر مي‌كنند كه پولشان را در بورس سرمايه‌گذاري مي‌كنند و سر ماه حداقل ۲۰ درصد به سرمايه‌شان اضافه مي‌شود. وقتي هم كه قيمت سهامشان كاهش پيدا مي‌كند، به‌صورت هيجاني سهامشان را به فروش مي‌رسانند، بدون اينكه آينده را در نظر بگيرند.

 
اما اگر اين افراد با مفاهيم پايه‌اي و مفاهيم كليدي بورس آشنا باشند، حداقل مي‌دانند كه بورس به اين راحتي‌ها نيست. آموزش بورس كمك مي‌كند تا افراد در بالا و پايين‌هاي بازار سرمايه آگاهانه تصميم بگيرند و با رفتارهاي هيجاني سرمايه و پولشان را به خطر نيندازند.
 توصيه ما به تمامي كساني كه قصد ورود به بازار سرمايه را دارند، گذراندن دوره‌هاي آموزش بورس و كسب اطلاعات لازم و كافي براي قدم گذاشتن در اين مسير است. در نظر داشته باشيد كه بي مهابا عمل كردن در بازار بورس نه تنها براي شما سودي به همراه نخواهد داشت بلكه باعث از دست رفتن سرمايه شما در اين مسير نيز خواهد شد.