عواقب تعصب در بورس (بخش اول)

يكي از آفات مهم سرمايه گذاري در بورس تعصب است. تعصب نسبت به هر چيزي ممكن است اتفاق بيفتد و شما حتي نتوانيد تشخيص دهيد كه متعصب هستيد. كنار گذاشتن تعصب بسيار دشوار است و مستلزم خودآگاهي و نگاه بسيار منطقي در بزنگاه هاي تصميم گيري هست.

كتبت في |
سرمايه گذاري، بورس،معاملات
استراژي خروج و بهترين روش شناسايي سود در بورس
هيچ كدام از ما به اطلاعات آينده دسترسي نداريم. ما فقط كمي مي توانيم متغيرها را پيش بيني كنيم، آن هم متعيرهاي كلان.
كتبت في |
سرمايه گذاري، بورس،معاملات
چرا در بورس صبر نمي‌كنيم؟
اصولا ما در بازارهاي مالي كم طاقت هستيم! بر خلاف ديگر سرمايه گذاري هاي ما
كتبت في |
سرمايه گذاري، بورس،معاملات
چرا سود نمي كنيم؟
اكثريت افراد تازه وارد به دنبال كشف راههايي براي كسب سود از بورس هستند ، همواره سعي در پيروي از ساير معامله گران دارند و يا به دنبال اطلاعات نهاني هستند، مرتب در حال جستجوي اينترنت و شبكه هاي اجتماعي هستند تا اطلاعاتي را بدست اورند كه ديگران نمي دانند، در واقع آنها در جستجوي "يك ميان بُر براي رسيدن به سود" هستند.
كتبت في |
سرمايه گذاري، بورس،معاملات
استراتژي معاملاتي
استراتژي معاملاتي، يكي از اصلي ترين پيش نيازهاي معاملاتي ماست.
كتبت في |
استراتژي، معاملات، سرمايه گذاري
چقدر در بورس سرمايه گذاري كنيم؟
بحث بورس داغ است، همه جا صحبت از خريد سهام است، سوالات زيادي براي عموم مردم مطرح است اينكه چقدر سهم بخريم، آيا بايد خانه و اتومبيل خود را بفروشيم و در بورس سرمايه گذاري كنيم؟ چه سهمي بخريم و ...
كتبت في |
سرمايه گذاري، بورس، خريد و فروش
صندوق سرمايه گذاري با سود ثابت

صندوق سرمايه گذاري هاي مختلفي در بازار بورس وجود دارد، كه هر يك از آنها عملكرد متفاوتي دارند. يكي از اين صندوق ها، صندوق با درآمد ثابت مي باشد كه براي سهامداران كم ريسك مناسب است. يعني افرادي كه در اين صندوق ها سرمايه گذاري مي كنند، با كمترين ريسك به سود خوبي دست مي يابند.

كتبت في |
صندوق سرمايه گذاري,صندوق سرمايه گذاري با درآمد ثابت,بازار بورس,سرمايه گذاري در بورس,صندوق بورسي
آموزش بورس پيشرفته

آموزش بورس به سرمايه گذاران ابزار لازم جهت تجزيه و تحليل بورس، سهام شركتها و تهيه استراتژي سرمايه گذاري را مي دهد. انواع تحليل هاي پيشرفته و مباحث مهمي مانند حد ضرر و زيان، نوسان گيري و نسبت P/E به شما آگاهي لازم براي سرمايه گذاري را خواهد داد.

كتبت في |
بورس,آموزش بورس پيشرفته,دوره هاي آموزش بورس,آموزش بورس به زبان ساده,آشنايي با بورس,آموزش گام به گام بورس
عرضه اوليه چيست؟

عرضه اوليه عمومي، فرآيندي است كه طي آن شركت از يك حالت خصوصي به نوع دولتي تبديل مي شود. همانطور كه از نام آن پيداست، IPO، اولين شانس عموم مردم براي سرمايه‌گذاري در يك شركت خصوصي است. در اين مقاله با ما همراه باشيد تا با عرضه اوليه سهام و مزايا و معايب آن بيشتر آشنا شويد.

كتبت في |
عرضه اوليه سهام,عرضه اوليه عمومي,IPO,معايب عرضه اوليه,مزاياي عرضه اوليه در بورس,نحوه توزيع عرضه اوليه,عرضه اوليه در بورس
شاخص بورس به زبان ساده

شاخص بورس در واقع نشان دهنده وضعيت بورس در يك بازه زماني مشخص است. از طريق اين شاخص افرادي كه قصد سرمايه گذاري در بورس دارند وضعيت دارايي خود را كنترل مي كنند تا متحمل ضرر و زيان نشوند. البته شاخص بورس انواع مختلفي دارد و نكاتي كه در بررسي بايد به آن توجه كرد.

كتبت في |
شاخص بورس,شاخص بورس چيست,آموزش شاخص بورس,شاخص كل بورس,افت شاخص بورس,آشنايي با شاخص بورس
«السابق ۱ الصفحة ۲ من ۷ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ التالي»