منظور از درصد شناور آزاد چيست؟

درصد شناور آزاد، به درصد از سهام در يك شركت گفته مي شود كه در دست سرمايه گذاران خرد در طول يك سال مالي قرار مي گيرد. به طور مثال شركت هاي بورس نسبت به فرابورس درصد شناور آزاد بزرگتر است، به اين معناست كه سرمايه گذاران خرد در بازار بورس دخالت بيشتري در كنترل و مديريت سهام دارند تا سرمايه گذاران در شركت هاي فرابورس. بنابراين مي توان نتيجه گرفت كه شركت هاي بورس، شركت هاي بزرگتر، داراي سرمايه و تعداد سهامداران بيشتر و داراي درصد شناور آزاد بزرگتري هستند.

كتبت في
درصد شناور آزاد، محاسبه سهام شناور آزاد، سهم شناور، شاخص شناور آزاد، شناوري سهم، شناوري سهام
سبد گرداني چيست و چه مزيت هايي دارد؟

بيشتر افراد جامعه براي حفظ ارزش پول و سرمايه ي خود در يكي از بازارهاي مالي سرمايه گذاري مي كنند. افزايش ثروت و دستيابي به رفاه بيشتر در سايه تصميم گيري درست و انتخاب روش سرمايه گذاري مناسب است. آيا شما تا به حال سرمايه گذاري در بازار بورس و بهره مندي از روش سبدگرداني سهام را امتحان كرده ايد؟ درست است كه بازار سهام و پتانسيل هاي آن در بين عموم افراد جامعه به خوبي جا نگرفته است اما آنچه در اين بين از اهميت زيادي برخوردار است انتخاب سبدگردان معتبر و متخصص در بازار سرمايه است.

كتبت في
مزاياي سبدگرداني چيست؟، بهترين شركت سبدگرداني، شرايط سبدگرداني چيست؟، سبدگردان، بهترين سبدگردان ها، سبدگرداني در بورس، مفهوم سبدگرداني، آشنايي با سبدگرداني، مزاياي سبدگرداني
آموزش اصطلاحات بورس براي مبتديان

آموزش اصطلاحات بورس و اطلاعات مربوط به اين مشخصه را قصد داريم در اين مقاله مورد بررسي قرار دهيم. همانطور كه در مقالات قبلي نيز به آن اشاره كرديم، براي اين كه بتوانيد در بازار بورس موفق باشيد، دانستن نكات كلي و اصولي درباره بازار بورس اين امكان را براي شما فراهم مي‌كند تا بتوانيد به بهترين شكل ممكن درآمد و سرمايه موردنظر خود را از اين بازار به دست آوريد. براي اين كه بتوانيد از پايه بازار بورس را ياد بگيريد و در اين زمينه موفق ظاهر شويد، بايد بتوانيد يك سري موارد كلي را آموزش ببينيد. بهترين گزينه اين است كه در وهله اول با اصطلاحات رايج در بازار بورس آغاز كنيد.

كتبت في
آموزش بورس، آموزش بورس براي مبتديان، آموزش اصطلاحات بورسي براي مبتديان، اصطلاحات بورس، فرهنگ لغت بورس، ديكشنري بورس، آموزش ساده بورس، اصطلاحات بورسي
آموزش بورس براي مبتديان و افراد تازه كار

آموزش بورس براي مبتديان و اطلاعات كلي درباره اين بازار پرهيجان از مواردي است كه قصد داريم در اين مقاله به بررسي آن بپردازيم. در چند سال اخير بازار بورس به واسطه سود و گستردگي متنوعي كه در سيستم اقتصادي و اجرايي خود داشته است، توانسته به ميزان بسيار زيادي در جذب سرمايه گذار و همچنين شركت‌هاي ريز و درشت موجود در ايران موفق عمل كند. 

كتبت في
آموزش بورس، آموزش بورس براي مبتديان، بورس را چگونه آغاز كنيم، آموزش ساده بورس، آموزش جامع بورس، بورس به زبان ساده، آموزش مقدماتي بورس، آموزش بورس براي مبتدي ها
آموزش فيبوناچي در تحليل تكنيكال بورس

فيبوناچي قلب و مركز و هسته تحليل تكنيكال است. فيبوناچي را مي‌توان زير مجموعه تمام تحليل‌هاي تكنيكال مثل الگوهاي هارمونيك، امواج اليوت و دايناميك و غيره دانست. بنابراين با شناخت كامل و خوب از اين مفهوم مي‌توان به كاربردهاي بسيار خوبي رسيد.

كتبت في
آموزش فيبوناچي تحليل تكنيكال بورس، آموزش تحليل تكنيكال، آموزش فيبوناچي، فيبوناچي در بورس، استفاده از فيبوناچي در بورس، فيبوناچي
امواج اليوت در تحليل تكنيكال
در قرن بيستم آقاي نلسون اليوت حسابدار و نويسنده آمريكايي، موضوع امواج اليوت را مطرح كرد و اعتقاد داشت كه حركت بازار در قالب پنج موج  در قالب  يك سيكل پيشرو، و سه موج در قالب يك سيكل اصلاحي انجام مي‌شود. در حقيقت او معتقد بود، بازار بورس كه به نظر رفتار تصادفي و بي‌نظم دارد، در حقيقت از الگوهاي تكراري تبعيت مي‌كند.
كتبت في
آموزش تحليل تكنيكال، آموزش امواج اليوت، تحليل تكنيكال بورس، روش هاي امواج اليوت، امواج اليوت، روش هاي تحليل تكنيكال
آموزش انديكاتور هاي تحليل تكنيكال بورس

در تحليل تكنيكال و اصولا هر تحليل مالي ديگر، همواره تعيين اعتبار آن تحليل از اهميت بالايي برخوردار است. ابزاري كه در تحليل تكنيكال به ياري ما مي‌آيند انديكاتورها و اوسيلاتورها هستند. انديكاتورها در واقع ابزارهاي تكنيكي هستند كه با استفاده از محاسبات رياضي بر روي قيمت‌هاي گذشته اطلاعات مفيدي را در جهت بهبود معاملات در اختيار ما قرار مي‌دهند.

كتبت في
تحليل تكنيكال، انديكاتورهاي بورس، انديكاتورهاي تحليل تكنيكال بورس، آموزش تحليل تكنيكال، ابزار تحليل تكنيكال، اوسيلاتور
برترين سبدگردان هاي سال ۹۹

براي انتخاب بهترين سبدگردان‌هاي سال 99 چه معيارهايي را بايد در نظر بگيريم؟ در همه جاي دنيا معمولا عده‌اي به بازار سرمايه به عنوان شغل اصلي و عده‌اي هم به عنوان شغل فرعي نگاه مي‌كنند. اين عده معمولا آموزش‌ها و روش‌هاي تحليل بازار را به خوبي فرا مي‌گيرند و كار مديريت سبد سهام خود را بر عهده ميگيرند. اما افراد بسيار زياد ديگر هم وجود دارند كه امكان فراگيري دوره‌هاي آموزشي تحليل بازار سرمايه را ندارند يا اين‌كه وقت مديريت سبد سهام خود را ندارند؛ اما علاقه‌مند به كار و سرمايه گذاري در بازار سهام مي‌باشند. اين عده معمولا يك سبدگردان مناسب براي سرمايه خود پيدا مي‌كنند.

كتبت في
بهترين سبدگردان، سبدگردان برتر، اطلاعات سبدگردان ها، سبدگردان بورس، خدمات سبدگرداني، سبد گردان، انتخاب سبدگردان مناسب
چالش ‌هاي سبد گرداني از منظر قانوني

تا به حال به اينكه ممكن است فرد يا شركت مورد اعتمادي باشد كه بتواند از خودتان بهتر كار سبدگرداني  سهام را انجام بدهد فكر كرده‌ايد؟ البته كه اين كار، يعني امر سبدگرداني در ايران، چالش‌هاي خاص خود را دارد كه در ادامه اين مقاله، قصد داريم به تشريح اين موارد بپردازيم.

كتبت في
سبدگرداني، سرمايه گذاري دربورس، مشكلات سبدگرداني، ريسك هاي سبدگرداني، سبدگرداني قانوني، آشنايي با سبدگرداني، سبدگرداني قانوني، قوانين سبدگرداني
تحليل بنيادي صورت مالي شركت‌هاي بورسي

تحليل بنيادي صورت مالي شركت‌هاي بورسي و اطلاعات مربوط به اين موضوع را قصد داريم در اين مقاله مورد بررسي قرار دهيم. از تحليل بنيادي صورت مالي شركت‌هاي بورسي چه مي‌دانيد؟ به نظر شما اين تحليل‌ها چه ويژگي و كارايي براي افزايش ميزان درآمد و سرمايه يك سرمايه گذار در بازار بورس دارند؟ اين‌ها مواردي است كه ممكن است بعد از حضور كوتاهي در بازار سرمايه گذاري ايران به گوش شما برسد. با دانستن اين موارد و استفاده درست از اين تحليل‌ها مي‌توانيد به ميزان بسيار زيادي سرمايه و دانش به منظور افزايش درآمد در اين بازار دست پيدا كنيد. 

كتبت في
تحليل بنيادي، صورت هاي مالي، تحليل بنيادي صورت هاي مالي در بورس، آشنايي با تحليل بنيادي بورس، بهره روي در بورس، سود در بورس
۱ ۲ الصفحة ۳ من ۷ ۴ ۵ ۶ ۷