تحليل تكنيكال با متاتريدر

تحليل تكنيكال بورس، شامل مجموعه متد و روش هايي است كه پيش بيني احتمالات و اتفاقات بازار بورس را ممكن ساخته و باعث مي شود اين پيش بيني ها قابل اتكاتر و مطمئن تر باشند.
تحليل تكنيكال بورس يك فرآيند تخصصي است كه نياز به شناخت اصول و نكات خاص، روش شناسي تحليل مالي، شناخت ابعاد بازار و اقتصاد، تحليل رفتار اقتصاد جامعه جهاني، تحليل رفتار مردم اجتماع، شناخت عوامل تداخلي و .... دارد تا با درك صحيح از وضعيت فعلي و مطالعه پيشينه بورس، امكان رسم نمودار تحليل تكنيكال بورس در بازه هاي زماني مشخص به دست آيد و مبنايي براي تعيين جهت و شيب امتداد نمودار و دامنه تغييرات بورس گردد.
براي آنكه تحليل تكنيكال بورس، دقيق تر و علمي تر انجام شود، لازم است كه تمام داده ها، حجم معاملات، ارزش معاملات و ... همراه با شرايط جانبي و حوادث مختلفي كه مي توانند بر نظام مالي اثر گذارند، در نظر گرفته شود.

فئات |
تحليل تكنيكال، ابزارهاي تحليل تكنيكال، متاتريدر و تحليل تكنيكال، متاتريدر بورس ايران
صورت‌هاي مالي در تحليل بنيادي چه كاربردي دارند؟

در حقيقت صورت‌هاي مالي، مجموعه‌اي از گزارش‌ها هستند كه نشان مي‌دهند يك بنگاه اقتصادي و يا يك شركت، در يك زمان مشخص چگونه وجوه دريافتي از سهامداران و وام دهندگان خود را مورد استفاده قرار داده است. بنابراين تجزيه و تحليل و درك صورت‌هاي مالي شركت‌هاي مختلف حاضر در بورس مي‌تواند صاحبان سرمايه و سرمايه گذاران را نسبت به عملكرد شركت‌هاي سهامي در بازار بورس آگاه نمايد. درك صورت‌هاي مالي شركت‌هاي بورسي، هم‌چنين مي‌تواند اطلاعاتي شفاف از وضعيت سودآوري شركت، ميزان نقدينگي، توان بازپرداخت بدهي، ظرفيت سازگاري با محيط، قدرت فروش و حاشيه سود شركت را نشان دهد.

فئات |
صورتهاي مالي، تحليل بنيادي، آموزش صورت هاي مالي ، صورت مالي چيست؟
مزاياي تحليل بنيادي چيست؟

 مزاياي تحليل بنيادي و اطلاعات مربوط به اين مشخصه را قصد داريم در اين مقاله مورد بررسي قرار دهيم. همانطور كه در مقالات قبلي نيز به آن اشاره كرديم، سرمايه گذاري اصولي در بازار بورس و كسب درآمد نيازمند كسب اطلاعات حساب شده از اتفاق‌هاي اطراف و داخل اين بازار است. با آگاهي كافي از اتفاقات موجود در آن، اين امكان براي شما به وجود مي‌آيد كه بتوانيد به بهترين شكل ممكن از سرمايه خود سود كسب كنيد و به اهداف اقتصادي خود دست پيدا كنيد. براي اين كه به ميزان بيشتري در زمينه درآمد از بورس به رشد قابل توجهي دست پيدا كنيد، تحليل بنيادي و تكنيكال يكي از مواردي است كه مي‌تواند به ميزان بسيار زيادي در اين زمينه به شما كمك كند.به همين دليل در اين مقاله تصميم گرفتيم اطلاعاتي كلي درباره تحليل بنيادي و مواردي كه بايد براي آناليز بنيادي بدانيد را در اين مقاله مورد بررسي قرار دهيم. داشتن آگاهي و اطلاعات كافي در اين زمينه باعث مي‌شود به ميزان بسيار زيادي در افزايش درآمد و كاهش ميزان ريسك موجود در سرمايه گذاري در بازار بورس  ايران موفق و قوي ظاهر شويد. با ما همراه باشيد.

فئات |
تحليل بنيادي، مزاياي تحليل بنيادي، تحليل بنيادي در بورس، آموزش تحليل بنيادي، تحليل بنيادي بورس، تكنيك هاي تحليل تكنيكال
چه تضميني براي سرمايه گذاري در بورس وجود دارد؟

سرمايه گذاري هميشه با هدف كسب سود بيشتر انجام مي‌شود. تمامي افرادي كه در زمينه خاصي به انجام سرمايه گذاري اقدام مي‌نمايند به تضمين بازگشت سرمايه اوليه خود و هم‌چنين دريافت سود بيشتر مي‌انديشند. اما به طور كلي بايد گفت هيچ‌گونه سرمايه گذاري وجود ندارد كه بدون ريسك باشد و سرمايه گذاري در بورس نيز از اين قاعده كلي مستثني نيست.

فئات |
سرمايه گذاري در بورس،آموزش سرمايه گذاري در بورس، نكات سرمايه گذاري در بورس، چطور در بورس ضرر نكنيم، تضمين سرمايه در بورس، تضمين سرمايه گذاري در بورس
منظور از درصد شناور آزاد چيست؟

درصد شناور آزاد، به درصد از سهام در يك شركت گفته مي شود كه در دست سرمايه گذاران خرد در طول يك سال مالي قرار مي گيرد. به طور مثال شركت هاي بورس نسبت به فرابورس درصد شناور آزاد بزرگتر است، به اين معناست كه سرمايه گذاران خرد در بازار بورس دخالت بيشتري در كنترل و مديريت سهام دارند تا سرمايه گذاران در شركت هاي فرابورس. بنابراين مي توان نتيجه گرفت كه شركت هاي بورس، شركت هاي بزرگتر، داراي سرمايه و تعداد سهامداران بيشتر و داراي درصد شناور آزاد بزرگتري هستند.

فئات
درصد شناور آزاد، محاسبه سهام شناور آزاد، سهم شناور، شاخص شناور آزاد، شناوري سهم، شناوري سهام
سبد گرداني چيست و چه مزيت هايي دارد؟

بيشتر افراد جامعه براي حفظ ارزش پول و سرمايه ي خود در يكي از بازارهاي مالي سرمايه گذاري مي كنند. افزايش ثروت و دستيابي به رفاه بيشتر در سايه تصميم گيري درست و انتخاب روش سرمايه گذاري مناسب است. آيا شما تا به حال سرمايه گذاري در بازار بورس و بهره مندي از روش سبدگرداني سهام را امتحان كرده ايد؟ درست است كه بازار سهام و پتانسيل هاي آن در بين عموم افراد جامعه به خوبي جا نگرفته است اما آنچه در اين بين از اهميت زيادي برخوردار است انتخاب سبدگردان معتبر و متخصص در بازار سرمايه است.

فئات
مزاياي سبدگرداني چيست؟، بهترين شركت سبدگرداني، شرايط سبدگرداني چيست؟، سبدگردان، بهترين سبدگردان ها، سبدگرداني در بورس، مفهوم سبدگرداني، آشنايي با سبدگرداني، مزاياي سبدگرداني
آموزش اصطلاحات بورس براي مبتديان

آموزش اصطلاحات بورس و اطلاعات مربوط به اين مشخصه را قصد داريم در اين مقاله مورد بررسي قرار دهيم. همانطور كه در مقالات قبلي نيز به آن اشاره كرديم، براي اين كه بتوانيد در بازار بورس موفق باشيد، دانستن نكات كلي و اصولي درباره بازار بورس اين امكان را براي شما فراهم مي‌كند تا بتوانيد به بهترين شكل ممكن درآمد و سرمايه موردنظر خود را از اين بازار به دست آوريد. براي اين كه بتوانيد از پايه بازار بورس را ياد بگيريد و در اين زمينه موفق ظاهر شويد، بايد بتوانيد يك سري موارد كلي را آموزش ببينيد. بهترين گزينه اين است كه در وهله اول با اصطلاحات رايج در بازار بورس آغاز كنيد.

فئات
آموزش بورس، آموزش بورس براي مبتديان، آموزش اصطلاحات بورسي براي مبتديان، اصطلاحات بورس، فرهنگ لغت بورس، ديكشنري بورس، آموزش ساده بورس، اصطلاحات بورسي
آموزش بورس براي مبتديان و افراد تازه كار

آموزش بورس براي مبتديان و اطلاعات كلي درباره اين بازار پرهيجان از مواردي است كه قصد داريم در اين مقاله به بررسي آن بپردازيم. در چند سال اخير بازار بورس به واسطه سود و گستردگي متنوعي كه در سيستم اقتصادي و اجرايي خود داشته است، توانسته به ميزان بسيار زيادي در جذب سرمايه گذار و همچنين شركت‌هاي ريز و درشت موجود در ايران موفق عمل كند. 

فئات
آموزش بورس، آموزش بورس براي مبتديان، بورس را چگونه آغاز كنيم، آموزش ساده بورس، آموزش جامع بورس، بورس به زبان ساده، آموزش مقدماتي بورس، آموزش بورس براي مبتدي ها
آموزش فيبوناچي در تحليل تكنيكال بورس

فيبوناچي قلب و مركز و هسته تحليل تكنيكال است. فيبوناچي را مي‌توان زير مجموعه تمام تحليل‌هاي تكنيكال مثل الگوهاي هارمونيك، امواج اليوت و دايناميك و غيره دانست. بنابراين با شناخت كامل و خوب از اين مفهوم مي‌توان به كاربردهاي بسيار خوبي رسيد.

فئات
آموزش فيبوناچي تحليل تكنيكال بورس، آموزش تحليل تكنيكال، آموزش فيبوناچي، فيبوناچي در بورس، استفاده از فيبوناچي در بورس، فيبوناچي
امواج اليوت در تحليل تكنيكال
در قرن بيستم آقاي نلسون اليوت حسابدار و نويسنده آمريكايي، موضوع امواج اليوت را مطرح كرد و اعتقاد داشت كه حركت بازار در قالب پنج موج  در قالب  يك سيكل پيشرو، و سه موج در قالب يك سيكل اصلاحي انجام مي‌شود. در حقيقت او معتقد بود، بازار بورس كه به نظر رفتار تصادفي و بي‌نظم دارد، در حقيقت از الگوهاي تكراري تبعيت مي‌كند.
فئات
آموزش تحليل تكنيكال، آموزش امواج اليوت، تحليل تكنيكال بورس، روش هاي امواج اليوت، امواج اليوت، روش هاي تحليل تكنيكال
" سابق ۱ ۲ صفحة ۳ من عند ۷ ۴ ۵ ۶ ۷ التالي "