مشاور سرمايه گذاري در بورس كيست و چه كاري انجام مي‌دهد؟

مشاوره سرمايه گذاري در بورس كيست؟ اصولا اين فرد يا افراد چه وظايفي را بر عهده دارند؟ اين افراد بايد از چه ويژگي‌هاي رفتاري و شخصيتي بايد برخوردار باشند تا بتوانند به سرمايه گذاران در انجام سرمايه گذاري در بازار بورس كمك كنند؟ اين‌ها معمولا سوالاتي است كه ممكن است پس از روبرو شدن با آگهي‌هاي مختلف در شبكه‌هاي اجتماعي مبني بر مشاوره در زمينه بورس باشد كه با آن روبرو شده‌ايد. اين افراد با داشتن يك سري اطلاعات و رفتارهاي مربوط به سرمايه گذاري مي‌توانند به شما در داشتن درآمد و سرمايه‌اي مناسب كمك كنند. 

مشاور سرمايه گذاري در بورس، خصوصيات مشاور سرمايه گذاري، سرمايه گذاري در بورس، مشاوره براي سرمايه گذاري در بورس، سرمايه گذاري در بورس
بررسي مزايا و معايب سرمايه‌گذاري در بورس

مزايا و معايب سرمايه گذاري در بورس چيست؟ از نظر تاريخي، بورس اوراق بهادار با گذشت زمان بازدهي سخاوتمندانه‌اي به سرمايه گذاران داده است، اما بازارهاي سهام در برخي از شرايط شرايطي نزول سرمايه داشته‌اند. بررسي جوانب مثبت و منفي سرمايه گذاري در بورس موضوع مهمي است كه منجر به انتخاب چشم اندازي مناسب براي متقاضيان اين نوع از سرمايه گذاري است.

فئات
مزاياي سرمايه گذاري در بورس، معايب سرمايه گذاري در بورس، سرمايه گذاري در بورس، آشنايي با سرمايه گذاري در بورس، بورس و سرمايه گذاري
روش‌هاي سرمايه گذاري در بورس

روش‌هاي سرمايه گذاري در بورس و اطلاعات مربوط به اين موضوع را قصد داريم در اين مقاله به طور اجمالي بررسي كنيم. سرمايه گذاري در بورس و بازار سرمايه گذاري در چند سال گذشته به يكي از روش‌هاي كاربردي براي جذب درآمد تبديل شده است. ميزان سود بالا، گستردگي بازار و مواردي از اين قبيل در كنار يك ديگر باعث شده است تا هر ساله تعداد بسيار زيادي از سرمايه گذاران به اين بازار وارد شده و اقدام به سرمايه گذاري كنند. حضور در بازار سرمايه گذاري را مي‌توان نوعي معامله برد برد دانست. سرمايه گذاران با خريد و فروش صحيح سهام مي‌توانند سود دريافت كرده و شركت‌ها نيز از سرمايه گذاري فعالان بازار مي‌توانند رشد كرده و به شكوفايي و رونق اقتصادي كشور كمك شاياني كنند.

فئات
سرمايه گذاري در بورس، روش هاي سرمايه گذاري در بورس، سرمايه گذاري مستقيم در بورس، سرمايه گذاري غيرمستقيم در بورس، مزاياي سرمايه گذاري در بورس
آموزش گام به گام مفاهيم بورس
امروزه بازار بورس تبديل به بحث داخل مجامع و محافل شده است و بسياري از افراد نيز سرمايه و پس از انداز خود را به اميد سود و يا حتي حفظ ارزش پول وارد اين بازار كرده‌اند. بازار بورس اين روزها به دليل وجود تورم و افزايش قيمت دلار بازدهي بي سابقه‌اي داشته است و افرادي كه در اين بازار سرمايه گذاري كرده‌اند، بيش از بازارهاي ديگر سود برده‌اند. اما بسياري از اين افراد اطلاع چنداني از ساز و كار بازارهاي سرمايه ندارند و چه بسا سرمايه خود را در اين مسير از دست مي‌دهند. بي توجهي به آموزش و كسب اطلاعات كافي در مورد بازار سرمايه تبعات سنگيني براي سرمايه گذاران اين عرصه به همراه خواهد داشت. 
فئات |
مفاهيم كليدي بورس، آموزش بورس، آموزش گام به گام بورس، مفاهيم بورس،آموزش قدم قدم بورس
حمايت و مقاومت در تحليل تكنيكال بورس چيست؟
در بازار بورس ، قيمت يك سهم در نتيجه جدال بين گروه  خريداران و گروه فروشندگان مشخص مي‌شود. به طور كلي در چنين مواقعي، فشار خريداران بر يك سهم باعث بالا رفتن قيمت آن سهم خواهد شد و فشار فروشندگان از سمت ديگر و بر يك سهم، به كاهش قيمت آن سهم خواهد انجاميد. اين امر نشان دهنده سطوح حمايت و مقاومت در تحليل تكنيكال بورس است.  
فئات
تحليل تكنيكال، آموزش تحليل تكنيكال، حمايت سهم، مقاومت سهم، مفاهيم تحليل تكنيكال، تحليل تكنيكال بورس
كارگزاري بورس چيست و چه كارايي دارد؟
كارگزاري بورس چيست و چه كارايي دارد؟ كارگزاري‌هاي موجود در بازار سرمايه گذاري چه وظيفه‌ يا بهتر است بگوييم چه وظايفي بر عهده دارند؟ شركت‌هاي كارگزاري بورس بسيار زيادي در بازار وجود دارند كه همگي ادعاي برتري مطلق نسبت به رقباي خود دارند. اين كارگزاري‌ها با ارايه خدمات و اهداف بلند مدت با سود انبوه به سرمايه گذاران، اين افراد را به زير مجموعه‌هاي خود جذب مي‌كنند. به منظور سرمايه گذاري در بازار بورس بايد بدانيد كه اهداف شما چيست و چگونه بايد به اين اهداف برسيد.
فئات
بهترين كارگزاري بورس، كارگزاري بورس، وظايف كارگزاري بورس، عملكرد كارگزاري بورس، كارايي كارگزاري بورس، كارگزاري بانك آينده
تفاوت سرمايه گذاري در شركت هاي سبدگرداني و سرمايه گذاري در صندوق سرمايه گذاري چيست؟

بسياري از سرمايه گذاران علاقمند به سرمايه گذاري در شركت‌هاي سبدگرداني هستند و عده‌اي ديگر سرمايه گذاري در صندوق‌هاي متعدد سرمايه گذاري را ترجيح مي‌دهند. اين دو روش سرمايه گذاري، با وجود شباهت‌ها داراي تفاوت‌هايي نيز هستند. در اين مقاله قصد داريم به بيان تفاوتهاي ميان سبدگرداني و صندوق سرمايه گذاري بپردازيم.

فئات
سبدگرداني در بورس، صندوق هاي سرمايه گذاري در بورس، تفاوت سبد گرداني در بورس و صندوق هاي سرمايه گذاري، سبدگرداني، صندوق سرمايه گذاري
قرارداد سبد گرداني چگونه است؟

براي اينكه سرمايه گذار بتواند از خدمات شركت‌هاي سبدگردان استفاده كند در ابتدا بايد قراردادي را با آن شركت، منعقد نمايد كه به آن قرارداد سبد گرداني گفته مي‌شود.
اين قرار داد شامل بندهايي از قبيل موضوع قرارداد، مدت زمان آن، نحوه حل اختلاف، شرايط فسخ قرارداد و...است كه در كليه قراردادها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. هم‌چنين اين قرارداد حاوي مفادي است كه موضوعات اختصاصي سبدگرداني را در بر مي‌گيرد. از جمله اين مفاد مي‌توان ميزان سرمايه سرمايه گذار يا آورده سرمايه گذار، تعيين ميزان كارمزد سبدگردان و هزينه‌هاي سبدگرداني، گزارش دهي و.. را نام برد. در ادامه به توضيح مختصر اين بندها مي‌پردازيم.

فئات
سبدگرداني، قرارداد سبدگرداني در بورس، آشنايي با قراردادهاي سبدگرداني، بندهاي قرارداد سبدگرداني
سود سبد گرداني چقدر است؟

سود سبد گرداني به طور كلي، بر اساس مقررات و مجموعه مصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار، تعيين مي‌شود و در قرارداد با مشتري يا سرمايه گذار هم ميزان آن به طور كاملا مشخص تعيين مي‌گردد.
به طور كلي مي‌توان گفت تعيين ميزان سود سبد گرداني بر اساس توافق بين سرمايه گذار و شركت سبدگردان انجام مي‌شود. تعيين ميزان اين سود، معمولا با توجه به دو بخش تعيين مي‌گردد كه شامل كارمزد مديريت دارايي و عملكرد شركت سبدگردان است. در اين زمينه فرمول‌هايي نيز وجود دارد كه ميزان اين سود را مشخص مي‌نمايد.

فئات
سبدگرداني، سود سبدگرداني، سبدگرداني در بورس، ميزان سود سبدگرداني
مزاياي سبد گرداني در بورس چيست؟

سبدگرداني در بورس مزاياي بسياري براي سرمايه گذاران و فعالان حاضر در بازار سرمايه دارد كه به چند نمونه از آن اشاره مي‌شود.
*سبدگردان با توجه به عوامل مهم تاثير گذار در قيمت سهام براي رسيدن به اهداف سبد و افزايش ارزش آن تصميم نهايي را اتخاذ مي‌كند.
*از ديگر مزاياي سبدگرداني در بورس اين است كه يك شركت سبدگردان، با استفاده از تخصص و تجربه لازم در زمينه سرمايه گذاري در بازار سرمايه اقدام مي‌كند. اين شركت امكان بهره گيري از ابزار تحليل و آناليز اوراق بهادار را دارد و هم‌چنين زمان كافي براي پايش و مراقبت از دارايي‌هاي سرمايه گذاران نيز در اختيار چنين شركتي است.

فئات
سبدگرداني، مزاياي سبدگرداني در بورس، سبدگرداني در بورس، آشنايي با سبدگرداني در بورس
" سابق ۱ ۲ ۳ ۴ صفحة ۵ من عند ۷ ۶ ۷ التالي "