بالا رفتن شاخص بورس چه تاثيري روي سرمايه گذاري دارد؟

يكي از مفاهيم بسيار مهم در زمينه بورس و بازار سرمايه، مفهوم شاخص است. شاخص‌هاي بورس، ملاك‌هايي هستند كه كه با تحليل آن‌ها وضعيت گذشته و حال بورس، مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد و در مورد آينده اين بازار، پيش بيني مي‌شود. بنابراين نوسانات اين شاخص‌ها و به عبارتي بالا و پايين رفتن ميزان آن‌ها، نقش زيادي در تصميم گيري سرمايه گذاران ايفا مي‌نمايد. سرمايه گذاران معمولا با استناد به اين افت و خيزها سرمايه خود را به بورس وارد يا از آن خارج مي‌كنند.
شاخص‌هاي بورس، انواع مختلفي دارند كه هر يك، وضعيتي را مورد بررسي قرار مي‌دهند. يكي از مهم‌ترين اين شاخص‌ها شاخص كل بورس است. اين شاخص، سهم قيمت و سود سهام يك شركت را مورد بررسي قرار مي‌دهد. به عبارتي اثرگذاري قيمت بر سرمايه گذاري و سود حاصل از آن را با اين شاخص مي‌توان مورد سنجش و ارزيابي قرار داد. اما در اين زمينه نكاتي وجود دارد كه توجه به آن ضروري است.

كتبت في
شاخص بورس، نوسان، مزاياي سرمايه گذاري در بورس، سود سرمايه گذاري در بورس، كارگزاري بانك آينده، سهام عدالت، آشنايي با مفهوم شاخص
پرتفوي يا سبد سهام چيست؟
سبد سهام به مجموعه اي از اوراق بهادار مختلف تحت مالكيت يك سرمايه گذار گفته مي شود. هدف اصلي از ايجاد سبد يا پرتفوي در بازار بورس، تنوع دارايي به منظور كاهش ريسك و كسب بازدهي معقول است در اصل مي توان گفت هدف از تشكيل سبد سهام جلوگيري از كاهش ارزش دارايي هاي شما به اين صورت كه هنگام معامله يكي از معاملات سود كند و يك معامله ضرر كند، سود سهم مثبت، ضرر سهم منفي را جبران مي كند
كتبت في
پرتفو يا سبد سهام، نوسان، مزاياي سرمايه گذاري در بورس، سود سرمايه گذاري در بورس، كارگزاري بانك آينده، سهام عدالت، آشنايي با مفهوم سبد سهام
نوسان گيري چيست؟
نوسان را مي توان به عنوان تغييرات قيمت سهام در كوتاه مدت تعريف كرد.
افرادي كه در بازه زماني كوتاه مدت كار كرده و از نوسان قيمت ها بهره مند مي شوند را اصطلاحا نوسان گير مي نامند.
نوسان گيري در سهم نياز به تمركز بالايي دارد و عموما مناسب سرمايه گذاراني است كه از ساعت 9 صبح تا ساعت 12:30 (تايم معامله بورس) بازار را رصد مي كنند و داراي حداقل تجربه لازم در معاملات هستند.
كتبت في
نوسان گيري چيست، نوسان، مزاياي سرمايه گذاري در بورس، سود سرمايه گذاري در بورس، كارگزاري بانك آينده
بورس كالا چيست و چه معاملاتي در آن انجام مي‌شود؟

در بازارهاي سنتي، نارسايي هايي وجود دارد. از جمله اين نارسايي ها مي توان به نوسانات قيمت به صورت كاذب و عدم شفافيت در كشف آن و نبود تضمين هاي لازم براي معامله گران اشاره نمود. بنابراين دلائل، بورس هاي كالايي در كشورهاي مختلف جهان از جمله ايران، راه اندازي شده است.

بورس كالا در واقع براي پاسخگويي به نيازمندي هاي اقتصادي و رفع بسياري از تنگناها و موانع در بازار كالاها ايجاد شده است. بورس كالا، بازاري است كه تعداد زيادي از عرضه كنندگان، كالاي خود را به بازار عرضه مي نمايند.


كتبت في
بورس كالا چيست، كارگزاري بانك آينده، زمينه هاي فعاليت بورس كالا، مزاياي بورس كالا چيست، اهداف بورس كالا چيست، اركان شركت بورس كالا در ايران، بورس كالا در ايران
راهنماي تحليل تكنيكال بورس

افرادي كه علاقمند به فعاليت در بورس هستند و مي خواهند خود، به امر خريد وفروش سهام در بازار سرمايه، مشغول شوند، لازم است در اين زمينه دانش و اطلاعات كافي داشته باشند. بخشي از اين اطلاعات مربوط به تحليل هاي لازم براي بررسي وضعيت بازار سهام است تا بتوانند با دانش كافي، سرمايه گذاري مطمئن و پرسودي داشته باشند. يكي از تحليل هاي پركاربرد در زمينه بورس، تحليل تكنيكال است.

 

 

كتبت في
راهنماي تحليل تكنيكال بورس، فرضيات تحليل تكنيكال بورس، كارگزاري بانك آينده، مزاياي تحليل تكنيكال، معايب تحليل تكنيكال
سرمايه گذاري در بورس چگونه اتفاق مي‌افتد؟
افراد مختلف، روشهاي متعددي را براي سرمايه گذاري انتخاب مي كنند. بعضي از افراد ترجيح مي دهند در بازار مسكن سرمايه گذاري كنند و بعضي در بازار خودرو ثبت نام مي كنند و بعضي ترجيح مي دهند در بازار بورس، سرمايه گذاري كنند. سرمايه گذاري در بازار بورس، امروزه رونق بسياري يافته است.
كتبت في
راه هاي سرمايه گذاري در بورس، مزاياي سرمايه گذاري در بورس، سود سرمايه گذاري در بورس، كارگزاري بانك آينده
شاخص بورس چيست و چه  كاربردي در معاملات دارد؟
يكي از موضوعاتي كه اين روزها زياد مي شنويم و عده زيادي نيز با آن درگير هستند موضوع بورس است. در اين زمينه مفاهيمي وجود دارد كه آگاهي از آن مفاهيم، ضرورت دارد. يكي از اين موضوعات، مفهوم شاخص بورس است. لازم به ذكر است كه در زمينه بورس، تنها يك شاخص وجود ندارد و شاخص بورس تنها يكي از شاخص هاي مطرح در اين بازار سرمايه است.
كتبت في
شاخص بورس چيست، شاخص كل بورس چيست، شاخص قيمت چيست، كارگزاري بانك آينده، مفهوم شاخص هاي بورس، شاخص هاي بازار سرمايه
عرضه اوليه در بورس چيست و چگونه بايد آن را خريد كرد؟
يكي از مطالب مهم در زمينه بورس كه فعالان در بورس سرمايه بايد از آن مطلع باشند و در زمينه آن اطلاعاتي كسب كنند عرضه اوليه در بورس است. عرضه اوليه سهام در بورس كه به اختصارIPO ناميده مي شود بدين معناست كه يك شركت براي اولين بار سهام خود را در بورس يا فرابورس، عرضه مي كند. در زمان عرضه اوليه معمولا شركتها 5 تا 10 درصد از سهامشان را در بورس ارائه مي كنند. بنابراين به هر كد بورسي تعدادي سهام تعلق مي گيرد. هر چند اين مقدار سهام ممكن است تغييراتي نيز داشته باشد.
كتبت في
عرضه اوليه سهام در بورس، كارگزاري بانك آينده، عرضه اوليه سهام چيست، ميزان تعلق عرضه اوليه به كد بورسي
كارگزاري بورس كجاست و چه كمكي به شما مي‌كند؟
يكي از مفاهيم مهم در زمينه بازار بورس و سرمايه گذاري در آن، مبحث كارگزاري بورس است. كارگزاران بورس در حقيقت، واسط بين سرمايه گذاران و سازمان بورس هستند. انجام اموري از قبيل خريد و فروش سهام و اوراق بهادار در بازار سرمايه بر عهده كارگزاري هاي بورس است. كارگزاري ها در واقع، اشخاصي حقوقي هستند كه در امر خريد و فروش اوراق بهادار و سهام، نماينده مشتريان به شمار مي روند.
كتبت في
خريد و فروش سهام، كارگزاري بانك آينده، كارگزاري بورس چيست، اوراق بهادار
«السابق ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ الصفحة ۷ من ۷ التالي»