سه شنبه / ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۷
سرویس : اقتصاد کلان
کد خبر : ۱۲۶۶
گزارشگر : ۱۹۳۰
منبع:خبرگزاری تسنیم
سرویس اقتصاد کلان

هند از معاملات بیت کوین مالیات می‌گیرد

دولت هند عقیده دارد فعالیتی که درآمدزایی می‌کند باید مشمول مالیات شود، بنابراین بر معاملات و تجارت ارزهای مجازی هم باید مالیات وضع شود.

هند از معاملات بیت کوین مالیات می‌گیرد
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، مقامات هند تصمیم دارند بر معاملات و تجارت ارز مجازی در این کشور مالیات وضع کنند.

دولت هند عقیده دارد فعالیتی که درآمدزایی می‌کند باید مشمول مالیات شود. اداره مالیات هند موافق وضع مالیات بر معاملات ارز مجازی است ولی این بدان معنا نیست که ارزهای مجازی به عنوان یک گروه سرمایه‌ای معتبر پذیرفته می‌شوند.

طبق گفته رئیس سابق رزرو بانک هند، ارزهای مجازی باید به عنوان یک سرمایه و کالای قانونی در هند پذیرفته شوند و بعد تحت حاکمیت قوانین موجود قرار بگیرند. وی اضافه کرد مقامات هند باید از دیدگاه مالیاتی مراقب سرمایه‌گذاری‌های مجازی افراد باشند.

مطالعات شرکت تحقیقات بازار فایندر نشان می‌دهد هند از نظر استفاده از ارزهای مجازی در رتبه دوم دنیا قرار دارد و 30 درصد از افراد این کشور ادعا می‌کنند ارز مجازی در اختیار دارند.

طبق این گزارش، در هند، بیت کوین (16 درصد) محبوب ترین ارز مجازی است و پس از آن ریپل (8 درصد)، اتریوم (6 درصد) و بیت کوین کش(6 درصد) قرار دارند. علی‌رغم اقدامات دولت هند برای محدود کردن سرمایه های دیجیتال، سرمایه‌گذاری در ارزهای مجازی در این کشور از 923 میلیون دلار در آوریل 2020 به 6.6 میلیارد دلار در مه 2021 رسیده است.

تعداد بازدید : ۱۸
(سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۱:۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید