تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
خدمات غیر حضوری معاملات آنلاین
یکشنبه / ۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۵:۲۲
سرویس : بورس اوراق بهادار
کد خبر : ۲۵۰۹
گزارشگر : ۱۹۳۰
منبع: بازار سرمایه ایران(سنا)
سرویس بورس اوراق بهادار
با موافقت نمایندگان مجلس؛

مبلغ مازاد سوخت مصرف نشده نیروگاه‌های تجدیدپذیر به بورس انرژی می‌رود

نمایندگان مجلس شوری اسلامی دولت را مکلف کردند هر ساله مبلغ سوخت مازاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر یا حواله معادل آن را برای فروش یا عرضه در بورس انرژی در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی کند.

مبلغ مازاد سوخت مصرف نشده نیروگاه‌های تجدیدپذیر به بورس انرژی می‌رود
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، اول خردادماه) در جریان ادامه بررسی طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور با ماده ۱۶ این طرح موافقت کردند.

براساس ماده ۱۶ طرح مذکور، در اجرای تبصره ۳ ماده ۶۱ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی مصوب ۴ اسفند ۱۳۸۹ دولت مکلف است هر سال مبلغ سوخت مصرف نشده و یا تخصیص حواله معادل آن به شکل سبد سوخت مایع یا معادل نفت خام به تولیدکنندگان نیروگاه‌های تجدیدپذیر را برای فروش یا عرضه در بورس انرژی در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی کند. انواع نیروگاه‌های برق آبی کمتر یا بیشتر از ۱۰ مگاوات نیز شامل حکم این ماده هستند. آئین‌نامه اجرایی این ماده ظرف ۳ ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به پیشنهاد وزارت نیرو تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

همچنین در جریان بررسی ماده ۱۵ طرح مذکور، این ماده را به جهت داشتن ابهام، براساس ماده ۱۵۳ آئین‌نامه داخلی مجلس برای بررسی بیشتر به کمیسیون انرژی مجلس ارجاع داده شد.
تعداد بازدید : ۱۳۳
(یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱) ۱۵:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید