تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۷ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۱:۳۵
سرویس : بورس کالا
کد خبر : ۲۵۴۱
گزارشگر : ۱۹۳۰
منبع: بازار سرمایه ایران(سنا)
سرویس بورس کالا
طی هفته نخست خرداد رقم خورد:

افزایش ۷ درصدی ارزش معاملات گواهی سپرده کالایی

بازار گواهی سپرده در هفته منتهی به ۶ خرداد با ثبت معامله بیش از ۱۹ میلیون گواهی سپرده کالایی به ارزش نزدیک ۴۸۳ میلیارد تومان، افزایش ۷ درصدی را در ارزش معاملات نسبت به هفته ماقبل به ثبت رساند.

افزایش ۷ درصدی ارزش معاملات گواهی سپرده کالایی
 
به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر، حجم معاملات هفتگی بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران در هفته منتهی به ۶ خرداد به ۱۹ میلیون و ۷۷۶ هزار و ۹۵۵ ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش نزدیک به ۴۸۳ میلیارد تومان رسید که اگرچه نسبت به هفته منتهی به ۳۰ اردیبهشت به لحاظ حجم کاهش را نشان داد اما از نظر ارزش افزایش ۷ درصدی را به ثبت رساند.

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالا، یک میلیون و ۶۵۰ هزار و ۴۰۰ گواهی سپرده سکه طلا در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه با ثبت ارزش نزدیک به ۲۴۰ میلیارد تومان صدرنشین شد و از نظر ارزش معاملات در جایگاه نخست ایستاد. این دارایی به ترتیب ۸ درصد از حجم کل و ۵۰ درصد از ارزش کل معاملات هفته قبل را به خود اختصاص داد.

عنوان برتر معاملات هفته قبل امسال به لحاظ حجمی با جا به جایی ۱۳ میلیون و ۲۱۲ هزار گواهی سپرده و کسب سهم ۶۷ درصدی از حجم کل معاملات، به سیمان تعلق گرفت و ارزش معاملات این دارایی به بیش از ۸.۵ میلیارد تومان رسید.

طی هفته‌ای که گذشت، ۴ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۵۴۲ گواهی سپرده زعفران نگین نیز به ارزش بیش از ۱۶۹ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت که این دارایی پایه مذکور هم از نظر حجم و هم از نظر ارزش به ترتیب با سهم ۲۲ درصدی و ۳۵ درصدی از کل رتبه دوم معاملات را کسب کند.

ارزش معامله ۶۴۶ میلیون و ۷۱۱ هزار گواهی سپرده شیشه نیز از رقم ۶۳ میلیارد و ۱۱۹ میلیون تومان فراتر رفت و این دارایی از نظر ارزش معاملات مقام سوم را بعد از سکه طلا و زعفران نگین به نام خود کند.

در نماد معاملاتی برنج طارم نیز ۲۲ هزار و ۱۵۴ گواهی سپرده میان معامله‌گران دست به دست شد و ارزش تقریبی ۱.۸ میلیارد تومان را در پی داشت.

در هفته قبل و بر پایه دو دارایی پسته و زیره سبز نیز در مجموع ۱۴۸ گواهی سپرده معامله شد و ارزش بیش از ۲۰ میلیون تومان را رقم زد.
تعداد بازدید : ۹۵
(شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱) ۱۱:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید