تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
یکشنبه / ۸ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۲:۱۶
سرویس : بورس
کد خبر : ۲۵۵۶
گزارشگر : ۱۹۳۰
منبع: بازار سرمایه ایران(سنا)
سرویس بورس

کتاب «سلام بر بورس» به کتابخانه سازمان بورس رفت

همه افراد جامعه ما بورس را نمی شناسند و با نحوه سرمایه‌گذاری در آن و فواید و سودمندی‌های ناشی از آن آشنا نیستند. این در حالی است که آشنایی با بورس و فعالیت در آن می‌تواند در زندگی اقتصادی مردم بسیار موثر باشد. تا همین سال‌های اخیر بیشتر مردم پس‌اندازهای خود را فقط در بانک‌ها نگهداری می کردند و با راه‌های دیگر استفاده از اندوخته های خود آشنا نبودند. بر این اساس نقطه شروع برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را می‌توان آموزش بورس در نظر گرفت.

کتاب «سلام بر بورس» به کتابخانه سازمان بورس رفت
 
پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «سلام بر بورس» نوشته علیرضا حسن زاده توسط انتشارات خط هشت در ۲۸۸ صفحه منتشر شده است. برای آغاز فعالیت در یک بازار جدید، آموزش در مورد جزییات آن از اولویت های اصلی و مهم محسوب می شود و هر چه ریسک فعالیت در یک بازار بیشتر باشد این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند. در این کتاب خواننده با سازوکارهای قانونی بورس آشنا می شود و با توضیحات ساده در مورد فعالیت های مختلف آن، از جمله نحوه ی خرید و فروش، راههای مختلف سرمایه گذاری، فواید سرمایه گذاری و ... آگاهی پیدا کرده و اطلاعات اساسی و اولیه ی مورد نیاز خود را کسب می کند.

این کتاب اخیرا به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین‌تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.
تعداد بازدید : ۹۹
(یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱) ۱۲:۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید