تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
دوشنبه / ۹ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۴:۵۱
سرویس : اقتصاد کلان
کد خبر : ۲۵۷۹
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس اقتصاد کلان

نشست سران اتحادیه اروپا درباره مصادره دارایی‌های روسیه

یک منبع آگاه در بروکسل اعلام کرد که رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قرار است در نشست سران این اتحادیه که امروز و فردا (دوشنبه و سه شنبه) برگزار می‌شود، درباره مشکلات ایجاد شده برای مصادره دارایی‌های روسیه مذاکره کنند.

نشست سران اتحادیه اروپا درباره مصادره دارایی‌های روسیه
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، یک منبع آگاه در بروکسل اعلام کرد که رهبران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا قرار است در نشست سران این اتحادیه که امروز و فردا (دوشنبه و سه شنبه) برگزار می‌شود، درباره مشکلات ایجاد شده برای مصادره دارایی‌های روسیه مذاکره کنند.

این منبع گفت: رهبران کشورها قرار است درباره اوضاع پیرامون توقیف دارایی‌های (روسیه) مذاکره کنند. از لحاظ حقوقی، این اقدام در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در عمل غیر ممکن است، در حالی که در برخی دیگر از کشورها این امکان وجود دارد.

وی افزود: ما مذاکرات فشرده‌ای را درباره این موضوع خواهیم داشت.


اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ZDF آلمان گفت که اتحادیه اروپا به بحث درباره راه‌های احتمالی استفاده از دارایی‌های مسدود شده تجار روسی برای تامین مالی بازسازی اوکراین پس از درگیری ادامه می‌دهد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نیز به کشورهای عضو پیشنهاد کرد تا با توقیف دارایی‌های مسدود شده ارزی روسیه، این منابع را برای بازسازی اوکراین استفاده کنند.

به گفته الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، حدود 300 میلیارد دلار از ذخایر طلا و ارزی روسیه در نتیجه تحریم‌های غرب که پس از آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین بر بانک مرکزی روسیه اعمال شد، مسدود شده است.
تعداد بازدید : ۱۱۰
(دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱) ۱۴:۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید