تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
چهارشنبه / ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۴:۴۳
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۶۳۳
گزارشگر : ۱۹۳۰
منبع:خبرگزاری تسنیم
سرویس بازار سرمایه

تکذیب شایعه اخذ مالیات از صندوق های درآمد ثابت

شایعه مصوبه جدید شورای پول و اعتبار درخصوص اخذ مالیات ۲۰ درصدی از صندوق های درامد ثابت تکذیب شد.

تکذیب شایعه اخذ مالیات از صندوق های درآمد ثابت

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ اخیرا شایعه ای در فضای مجازی در خصوص تصمیم شورای پول و اعتبار در خصوص وضع مالیات 20 درصدی از صندوقهای درآمد ثابت مطرح شد که  پیگیری خبرنگار تسنیم از سازمان بورس، حاکی از کذب بودن این شایعه داشت.

بر این اساس خبری که تحت عنوان مصوبه شورای پول و اعتبار جهت اخذ مالیات 20 درصدی از صندوق های درآمد ثابت در فضای مجازی و برخی از رسانه ها پخش شده ، تکذیب شد.  اساسا موضوعات مربوط به حوزه اخذ مالیات در قانون بودجه سنواتی لحاظ می شود و شورای پول و اعتبار اختیاری در این حوزه ندارد. همچنین طبق اعلام صریح سازمان امور مالیاتی صندوق های درآمد ثابت شامل معافیت مالیاتی هستند.

در همین  راستا حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  اخیرا اعلام کرده بود، صندوق‌های درآمد ثابت مشمول مالیات بر سود سپرده بانکی نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه در زمان بررسی این مسئله در بودجه، بیشتر نمایندگان مجلس از آن حمایت نکردند،‌ اظهار داشت: مطمئنا مردم سپرده هایی را در بانکها جهت نیازهای ضروری خود در نظر می گیرند و اگر در این شرایط 2 درصد هم از آن مالیات اخذ شود، دیگر این مسئله مناسب حال مردم نیست.

تعداد بازدید : ۱۷۴
(چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱) ۱۴:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید