تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
یکشنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۴۰
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۶۳۹
گزارشگر : ۱۹۳۰
منبع: بازار سرمایه ایران(سنا)
سرویس بازار سرمایه

انتقاد عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از لغو عرضه خودرو در بورس

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: تصمیم وزارت صمت در لغو عرضه خودرو در بورس باید هر چه سریعتر اصلاح و این تعلیق لغو شود.

انتقاد عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از لغو عرضه خودرو در بورس
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محسن علیزاده در خصوص اقدام وزارت صمت در لغو یکباره عرضه خودرو در بورس کالا، اظهار کرد: متاسفانه تصمیمات خلق الساعه می‌تواند آسیب‌های بسیاری به بازار سرمایه وارد کند.

او گفت: مافیای صنعت خودروسازی آنقدر قدرت دارند که حتی در تصمیمات وزارت صمت در خصوص نوع عرضه خودرو هم اعمال نظر و نفوذ می‌کنند، وزارت صمت باید در این باره پاسخگو باشد؛ این اقدامی غیر معقول و نادرست بوده است.

علیزاده افزود: پیش از این هم گفته بودیم که موافق عرضه خودرو در بورس کالا هستیم چرا که منجر به ایجاد شفافیت، حذف واسطه‌ها و دلالان‌ها و کمک به توسعه شرکت‌های خودروسازی می‌شود، اما به نظر می‌رسد در این میان برخی از مافیاهای موجود در صنعت خودروسازی اجازه نمی‌خواهند که عرضه و تقاضا منجر به کشف قیمت واقعی خودرو شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس بیان کرد: تصمیم وزارت صمت در لغو عرضه خودرو در بورس کالا مغایر با سیاست‌های کلان کشور در توسعه بازار سرمایه است و باید هر چه سریعتر اصلاح و این تعلیق لغو شود.

محسن علیزاده در پایان تاکید کرد: از مدت‌ها قبل تاکنون عرضه خودرو در بورس مطرح شده بود، اگر قرار بود جلوی آن گرفته شود باید قبل از واریز پول توسط مردم و خریداران اتفاق می‌افتاد، اما متاسفانه وزارت صمت دقیقاً در لحظه‌های آخر عرضه خودرو در بورس کالا، چنین تصمیمی را اتخاذ و اعلام کرده است که با سیاست‌های توسعه بازار سرمایه مغایر است و موجب سلب اعتماد مردم می‌شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در پایان خواستار حمایت بیشتر دولت بازار سرمایه شد.
تعداد بازدید : ۱۱۸
(یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱) ۱۰:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید