تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۹:۴۴
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۷۱۸
گزارشگر : ۱۵۵۸
https://tejaratnews.com/%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%a8%d9%88%d8%b1%d8%b3-%d8%a7%d9%85%d8%b1%d9%88%d8%b2-31-%d8%ae%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%af-1401
سرویس بازار سرمایه

پیش‌بینی بورس امروز/ سهامداران خودرویی بخوانند

شاخص کل بورس روز گذشته به واسطه خبر اعلام وصول وزیر صمت سبزپوش شد.

پیش‌بینی بورس امروز/ سهامداران خودرویی بخوانند
به گزارش تجارت‌نیوز، بورس دیروز هزار و ۲۸۴ واحد رشد داشت و در سطح یک میلیون و ۵۴۷ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل روبه بالایی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت شود.
حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هفته آینده نماد استقلال بازگشایی و تا سه هفته آینده نماد پرسپولیس بازگشایی می‌شود.(سنا)
بازگشایی نماد استقلال و پرسپولیس درگردش نقدینگی را در بازار سرمایه افزایش می‌دهد.
مهدی خطیبی، مدیرعامل ایران خودرو اظهار کرد: ایران خودرو امسال حداقل ۱۵ هزار دستگاه خودرو را به بازار روسیه و ونزوئلا صادر خواهد کرد.(باشگاه‌خبرنگاران)
این موضوع می‌تواند سودآوری ایران خودرو را افزایش دهد.
میدل‌ایست‌ آی مدعی شد ایران اخیرا پیشنهادی به ایالات متحده در ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدف احیای توافق اتمی برجام داده که بر اساس آن درخواست حذف سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا را کنار گذاشته است. ایالات متحده هنوز به این پیشنهاد که یک راه حل راه میانی توصیف شده پاسخ نداده است.(انتخاب)
اگر تحریم‌ها رفع شود و به نوعی مذاکره انجام شود، بورس در بلند مدت صعودی می‌شود.
عرضه خودروسازی‌ها در بورس
حسین قربانزاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: سهام باقیمانده دولت در دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو بسیار ارزنده و طلایی است و قطعاً برای واگذاری آن به‌صورت بلوکی باید ارزش مدیریتی این سهام نیز ارزش‌گذاری و لحاظ شود.(اقتصادآنلاین)
با عرضه باقی مانده سهام دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو در بورس می‌تواند اعتماد و نقدینگی سهامداران را نسبت به این بازار افزایش دهد.
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران از سفر وزیر خارجه روسیه به تهران در پایان هفته جاری خبر داد.(دانشجو)

این موضوع را می‌توان یک سیگنال مثبت برای توافق در مذاکرات دانست.
تعداد بازدید : ۱۲۶
(سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱) ۰۹:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید