تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
دوشنبه / ۶ تیر ۱۴۰۱ / ۱۲:۱۰
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۷۷۱
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بازار سرمایه

پروژه کردن سهام، شیره بورس را می‌کشد

بازار سرمایه پس از گذشت چندین ماه جانی دوباره گرفته است.

پروژه کردن سهام، شیره بورس را می‌کشد
به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سرمایه پس از گذشت چندین ماه جانی دوباره گرفت. در این بین برخی از افراد با سوءاستفاده از این وضعیت سهم یا سهام خاصی را می‌فروشند و پس از این خرید تنها زیان برای سهامداران باقی می‌ماند.
آراد پورکار، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‎‌نیوز در خصوص پروژه کردن سهام گفت: پروژه کردن سهام عموما با هماهنگی نفراتی که پول بسیا زیادی در دست دارند که حقیقی و حقوقی هستند انجام می‌شود. این افراد با بهره‌گیری از ارتباطی که با شرکت می‌گیرند و با ابزارهایی که دارند مثل دیتا و داده‌های اطلاعاتی در مورد خرید و فروش روزانه نفرات، می‌توانند قیمت سهام را بالا و پایین کنند.

وی ادامه داد: قیمت سهام از عرضه و تقاضا به وجود می‌آید. ما تحلیل‌های مختلف بنیادی و تکنیکال داریم که در خصوص ارزش سهام و مقاومت صحبت می‌کند. بنابراین اولین چیزی که قیمت سهام را تغییر می‌دهد عرضه و تقاضا است. این افراد سهامداران را توجیه می‌کنند و با ارائه فیلمی همانند پرزنت کردن نماد داخل به تحلیل‌های بنیادی یا تکنیکال خود شکل می‌دهند.

خروج پول از بورس در پی پروژه کردن سهام
این کارشناس بازار سرمایه درباره نحوه تحلیل سهام اظهار کرد: مثلا یکی از نفراتی که پول زیادی در دست دارد (حقیقی/حقوقی) اگر استراتژی معامله‌گری‌اش بر مبنای تکنیکال باشد، چارت آن نماد را بر مبنای آن درست کرده و نقدینگی را وارد سهام می‌کند و در نهایت سهام را در قالب پروژه کردن به مردم ارائه می‌دهد.

وی تصریح کرد: البته بسیاری از افراد نیز برمبنای تحلیل بنیادی چارت ارائه می‌دهند. یعنی یک سری نمادهایی عمدتا در حوزه خدمات‌محور در قالب پروژه به سهامداران کم اطلاع فروخته می‌شود. پس از آن نفراتی این سهام را خریدند وقتی که می‌بینند که شرکت افشای اطلاعات با اهمیت را در گروه ب می‌دهد. می‌گویند که آن فرد درست است و مجداا نقدینگی وارد سهم می‌کنند.

پورکار ادامه داد: قالب پروژه کردن به این معنا است که فردی می‌خواهد نقدینگی را وارد یک سهم کند و عده‌ای را نیز همراه با خود وارد می‌کند. به نوعی خریدهای گروهی توسط مردم انجام می‌شود و سینگال‌دهی نیز توسط یک عده کانال و گروه است. در نهایت زمانی که آن سهم به عدد مشخصی می‌رسد، فردی که نماد را پروژه کرده از سهم خارج می‌شود.
تعداد بازدید : ۲۰۴
(دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱) ۱۲:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید