تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
چهارشنبه / ۸ تیر ۱۴۰۱ / ۰۸:۵۵
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۷۸۰
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بازار سرمایه

پیش‌بینی بورس/ سیگنال‌های جدید برای سهامداران

شاخص کل بورس روز گذشته رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی را ثبت کرد.

پیش‌بینی بورس/ سیگنال‌های جدید برای سهامداران
به گزارش تجارت‌نیوز، بورس روز گذشته رشد ۰٫۷ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل روبه‌بالایی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت می‌شود.

وزارت خارجه قطر درباره نتیجه‌بخش بودن مذاکرات رفع تحریم‌ها در دوحه ابراز امیدواری کرد و گفت: قطر از مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا استقبال می‌کند و امیدوار است مذاکرات موجب توسعه امنیت و ثبات در منطقه شود.(فارس)

با انجام مذاکرات بازار سرمایه می‌تواند در بلند مدت روند صعودی به خود بگیرد.

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که برای مقابله با خاموشی‌ها، باید بازار برق در حوزه بورس انرژی راه‌اندازی شود.(ایسنا)

راه‌اندازی بازار برق در بورس می‌تواند برق را به تعادل قیمتی و مصرفی برساند و از سوی دیگر گردش نقدینگی را در بازار سهام افزایش دهد.

یکی از زیرمجموعه‎‌های بانک دی بدهی پنج هزار میلیارد تومانی به این بانک دارد و برخی از مسئولان معتقدند که این مبلغ بدهی نیست و این زیرمجموعه اختلاس کرده است.(تجارت‌نیوز)

البته بدهی می‌تواند تاثیر منفی روی معاملات این سهام در بورس بگذارد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی(شستا) و شرکت‌های وابسته به آن در ۱۳ محور موافقت کردند.(ایسنا)

این موضوع می‌تواند تاثیر بسزایی روی روند معاملات شستا در بورس بگذارد.

هادی علیپور، مدیر تسویه اوراق بهادار شرکت سپرده گذاری مرکزی از پرداخت بیش از ۳۲ میلیارد و ۳۵۲ میلیون ریال اوراق اختیار فروش تبعی با نماد حامی ۱۴۰۱ به دارندگان این اوراق خبر داد. (سنا)

برخی کارشناسان عقیده دارند که معاملات این اوارق‌ می‌تواند نقدینگی در گردش بازار سرمایه را افزایش دهد
تعداد بازدید : ۱۰۰
(چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱) ۰۸:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید