تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
دوشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۱ / ۰۹:۲۴
سرویس : اقتصاد کلان
کد خبر : ۲۸۴۳
گزارشگر : ۱۹۳۰
منبع: بازار سرمایه ایران(سنا)
سرویس اقتصاد کلان

قیمت نفت متاثر از کاهش تجارت جهانی در پی افزایش همه‌گیری کووید ۱۹

قیمت نفت در آغاز معاملات امروز دوشنبه ناپایدار بود، این در حالی است که قیمت نفت همچنان تحت تاثیر کاهش تجارت جهانی با تعطیلی عمومی در بخش‌هایی از جنوب شرقی آسیا در برابر نگرانی‌ها درباره رکود اقتصادی یا محدودیت‌های Covid-۱۹ چین که به تقاضا ضربه می‌زند، قرار دارد.

قیمت نفت متاثر از کاهش تجارت جهانی در پی افزایش همه‌گیری کووید ۱۹
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، در آغاز معاملات امروز، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۱۱ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش به ۱۰۷ دلار و ۱۳ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (جمعه) حکایت از افزایش ۲.۳ درصدی دارد.

همچنین، امروز، قیمت نفت خام WTI آمریکا با ۱۵ سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش به ۱۰۴ دلار و ۶۴ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به روز جمعه ۲ درصد افزایش داشت.

هر دو قرارداد هفته گذشته کاهش هفتگی را به ثبت رساندند و این در حالی است که بازار تحت سلطه نگرانی ها از افزایش نرخ بهره برای مهار تورم و رکود و کاهش تقاضای نفت به سر می‌برد.

پوزیشن های خرید خالص در معاملات آتی نفت خام WTI در حال حاضر در پایین ترین سطح خود از مارس ۲۰۲۰، زمانی که تقاضا در بحبوحه شیوع اولیه کووید-۱۹ سقوط کرد، قرار دارد.

هر دو قرارداد معیار در معاملات اولیه روز دوشنبه کاهش یافتند و سپس قبل از معامله در جهت‌های مختلف مثبت شدند.

آخرین داده‌ها درباره موارد کووید-۱۹ در چین نشان می‌دهد تعداد موارد نسبت به روز گذشته کاهش یافته است، اما نگرانی‌ها درباره احتمال محدودیت‌های گسترده‌تر پس از کشف یک نوع فرعی جدید Omicron در شانگهای وجود دارد.

در سمت عرضه، بازار همچنان نگران برنامه های کشورهای غربی برای محدود کردن قیمت نفت روسیه است و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هشدار داد که تحریم های بیشتر ممکن است منجر به عواقب "فاجعه بار" در بازار جهانی انرژی شود.

طبق برنامه بارگیری، صادرات نفت خام CPC Blend قرار است از ۴.۸۶ میلیون تن در ماه ژوئیه به ۵.۴۵ میلیون تن در ماه اوت افزایش یابد.

قیمت نفت و طلا در معاملات امروز

به گزارش سنا، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، دوشنبه، در ساعت ۸:۵۳ به وقت تهران، با کاهش ۰.۳۸ درصدی در هر بشکه، ۱۰۶ دلار و ۶۱ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، کاهش ۰.۶۸ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه ۱۰۴ دلار و ۱۳ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۱۲ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۷۴۰ دلار و ۲۰ سنت معامله شد.

نقره نیز با افزایش ۰.۱۸ درصدی، ۱۹ هزار و ۲۷ دلار معامله شد.

مس با کاهش ۱.۶۸ مواجه شد و ۳ هزار و ۴۶۳ دلار قیمت خورد.
تعداد بازدید : ۱۱۱
(دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱) ۰۹:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید