تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
دوشنبه / ۲۰ تیر ۱۴۰۱ / ۱۴:۲۵
سرویس : سهام عدالت
کد خبر : ۲۸۵۰
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس سهام عدالت

اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت تا یک ماه آینده

دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت گفت:‌ اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت در مراحل نهایی قرار دارد.

اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت تا یک ماه آینده
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، محمد خزائی‌کوهپر درباره آخرین جزئیات از اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت، اظهار کرد:‌ اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت در مراحل نهایی است و امیدواریم تا یک ماه آینده به اتمام برسد.

وی درباره اینکه قبلاً آیین‌نامه‌ای برای سهام عدالت تدوین شده بود، گفت:‌ آیین‌نامه‌ای برای سهام عدالت در شورای عالی بورس در دولت قبل تهیه شده بود که برخی موارد آن مغایر قانون بود، بنابراین شورای عالی جدید بورس تصویب کرد که این آیین‌نامه باید اصلاح شود، از جمله اینکه اساسنامه شرکت‌های تعاونی سهام عدالت و شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید بازبینی شود و تا آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت اصلاح نشود، این موارد امکان ندارد. امیدواریم با آیین‌نامه جدید مشکلی برای سهامداران یا سایر ذی‌نفعان در سهام عدالت ایجاد نشود.

دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت درباره اعطای سهام عدالت به جاماندگان از دو دهک کم درآمدی گفت:‌ بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت مکلف است جاماندگان از دو دهک کم‌درآمدی یعنی مشمولان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی را شناسایی کند که آن هم در مرحله شناسایی و تنظیم لیست قرار دارد و این لیست توسط وزارت رفاه در حال تهیه است.

وی تأکید کرد:‌ شناسایی جاماندگان سهام عدالت از طریق سامانه‌ها و سازمان‌های مربوطه انجام می‌شود و نیازی به مراجعه مردم و هزینه‌کرد آنها نیست، خود وزارت رفاه از طریق سامانه‌ها این کار را انجام می‌دهد.

خزائی درباره اینکه چه زمانی شناسایی جاماندگان دو دهک تمام می‌شود؟ گفت:‌ تاریخ دقیقی فعلا مشخص نیست اما پیگیر هستیم شناسایی جاماندگان سهام عدالت به زودی انجام شود و این چون تکلیف قانون بودجه امسال است باید حتماً امسال انجام شود.

دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت درباره اینکه برآورد تعداد جاماندگان چقدر است؟ گفت: طبق برآورد حدود ۳.۵ میلیون نفر از جاماندگان دو دهک کم درآمدی برای دریافت سهام عدالت شناسایی می‌شوند.

وی همچنین در مورد شناسایی دارایی‌های دولت گفت: دولت دارایی کافی در اختیار دارد و در حال رایزنی هستیم که دارایی‌های شناسایی شده دولت برای اختصاص سهام عدالت به جاماندگان انجام شود در این زمینه کارگروهی تشکیل شده که در این کارگروه مشخص می‌شود.

خزائی در پاسخ به اینکه آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت چه زمانی نهایی می‌شود؟ بیان کرد:‌ این آیین‌نامه در کارگروهی مرکب از ۸ نهاد شامل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سازمان خصوصی‌سازی، وزارت اقتصاد، سازمان بورس، سازمان بازرسی کل کشور،‌ نماینده ناظر شورای عالی بورس، اتاق تعاون، وزارت تعاون و اتاق ایران است.

وی اظهار امیدواری کرد: ظرف یک ماه آینده آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت به صورت نهایی اصلاح شود.

خزائی همچنین درباره اینکه انتخابات هیأت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری چه موقع برگزار می‌شود، گفت: تا اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت نهایی نشود، امکان برگزاری انتخابات هیأت مدیره وجود ندارد و همچنین نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی امکان بازگشایی ندارند، بنابراین هم برگزاری انتخابات و هم بازگشایی نمادها به شرط نهایی شدن آیین‌نامه اجرایی است.

دبیرکل کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت ارزش پرتفوی سهام عدالت را ۷۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد.

براساس این گزارش،‌ برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت پویشی با عنوان «درخواست اقدام دولت برای بازماندگان از سهام عدالت» خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه شدند.
تعداد بازدید : ۱۶۵
(دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱) ۱۴:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید