تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۱ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۴:۵۹
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۹۰۵
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بازار سرمایه

بورس این هفته سبز است / رشد کم‌رمق اما امیدوارکننده شاخص

بورس تهران هفته را با تابلوهای سبز آغاز کرد و رشد شاخص کل نیز این نوید را به سهامداران داد که احتمالا بورس این هفته سبز است.

بورس این هفته سبز است / رشد کم‌رمق اما امیدوارکننده شاخص
به گزارش تجارت‌نیوز، بورس تهران هفته را با تابلوهای سبز آغاز کرد و رشد شاخص کل نیز این نوید را به سهامداران داد که احتمالا بورس این هفته سبز است.

شاخص کل بورس تهران نخستین هفته مرداد ۱۴۰۱ را با رشدی حدود ۱۶۰۰ واحدی آغاز کرد. تابلوهای بازار سهام امروز رشدی یک هزار و ۶۰۷ واحدی را به ثبت رساندند. شاخص کل نیز در پی این تغییر در محدوده یک میلیون و ۴۷۳ هزار واحدی تثبیت شد. شاخص هم‌وزن نیز با رشدی ۸۷۵ واحدی به محدوده ۴۰۴ هزار واحدی رسید.

بورس این هفته سبز است؟

به باور اغلب کارشناسان بازار سرمایه، احتمال مثبت بودن بازدهی شاخص بورس در مرداد ۱۴۰۱ به مراتب بیشتر شده است. تحلیلگرانی هم که در نظرسنجی هفتگی تجارت‌نیوز از وضعیت بازار سرمایه شرکت کردند نیز غالبا این نظر را تایید می‌کنند. البته رشدی که شاخص کل امروز تجربه کرد به ‌هیچ عنوان نمی‌تواند به عنوان سیگنالی برای رشد کلیت بازار در هفته‌های پیش‌رو قلمداد شود. اما به طور کلی اینطور به نظر می‌رسد که بازار چشم انداز روشن‌تری را در پی داشته باشد.

ریسک‌ها پابرجا هستند

با نگاهی به شرایط کلی اقتصاد ایران می‌توان گفت که اغلب ریسک‌هایی که بازار سرمایه را تهدید میکردند همچنان پابرجا هستند. از سوی دیگر نیز عده‌ای از کارشناسان اعتقاد دارند حتی رشدهای گاه و بی‌گاه شاخص نیز در پی دستکاری دولت در روند بازار رقم خورده است. از همین رو جمعی از فعالان بورسی در شبکه‌های اجتماعی نیز بر لزوم کنار گذاشتن شاخص کل در بورس تهران اصرار دارند. اما روی هم رفته اینطور به نظر می‌رسد که در روزها و هفته های آینده احتمالا شرایط باثبات‌تری را در بازار سرمایه شاهد باشیم، هرچند که ممکن است این ثبات مقطعی باشد.

تعداد بازدید : ۱۱۷
(شنبه ۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۴:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید