تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۰۹:۳۹
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۹۷۸
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بازار سرمایه
وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد

جدیت دولت در اجرای بسته‌ حمایتی ده‌گانه اما بازار سرمایه متأثر از متغیری‌های داخلی و خارجی

ابلاغ بسته ده‌گانه، در بورس موثر بود و روند ماه‌های بعد از آن نشان داد شرایط مطلوب حاکم شده است، اما اتفاقاتی در عرصه بین‌المللی و سیاست‌های داخلی رخ داد که مجموع آن تا حدی نااطمینانی در بازار سرمایه را ایجاد کرد.

جدیت دولت در اجرای بسته‌ حمایتی ده‌گانه اما بازار سرمایه متأثر از متغیری‌های داخلی و خارجی
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، احسان خاندوزی روز گذشته در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه دولت تسلیم التهابات بازار نمی‌شود، خاطرنشان کرد: مصوبات دولت در مورد بورس با جدیت دنبال می‌شود و مجوزی برای خروج از آن وجود ندارد.

او در رابطه با انتشار مطالبی درباره تشکیک تغییر سیاست‌های دولت در بازار سرمایه، تصریح کرد: انتشار این گونه اخبار، زمینه‌ساز بی‌اطمینانی می‌شود که باید اعلام کنم تا امروز بر اساس جلساتی که در ستاد اقتصادی دولت برگزار شده، همان چارچوب تعیین شده بهمن ۱۴۰۰ در دستور کار دولت است.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه توقع دولت از وزارتخانه‌های تولیدی، اقتصاد و بانک مرکزی این است که هیچ‌گونه تخطی در این زمینه صورت نگیرد، گفت: اقدامات هماهنگ نهادهای اقتصادی دولت باید به‌گونه‌ای باشد که تردید و بی‌اعتمادی را از میان بردارد.

خاندوزی گفت: وضعیت بازار سرمایه به‌گونه‌ای است که باید با همه متغیری‌های داخلی و خارجی موثر بر کل اقتصاد ایران تحلیل شود و موضع ستاد اقتصادی دولت نسبت به تقویت بنیادی و اصولی آن متمرکز است.

او در خصوص جایگزینی کالابرگ الکترونیک به جای پرداخت نقدی یارانه حدف ارز ترجیحی، اظهار داشت: از ابتدا مقرر شده بود بعد از اتمام دوره آزمایشی این طرح، نتیجه به ستاد اقتصادی دولت اعلام شود و سپس اجرایی و توسعه پیدا کند. این طرح در حال طی‌ شدن است، اما هنوز به ستاد اقتصادی دولت نرسیده بنابراین اگر از سوی دولت تصمیم دیگری گرفته شود، اعلام خواهیم کرد.
تعداد بازدید : ۹۸
(سه شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۹:۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید