تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۰۹:۴۲
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۹۷۹
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بازار سرمایه

راه اندازی مرکز ارتباط بازار سرمایه برای گزارش‌دهی تخلفات ناظر بورس

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس از راه اندازی مرکز ارتباط بازار سرمایه خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این مرکز امکان گزارش‌دهی تخلفات احتمالی ناظر توسط سهام‌داران بورسی بوجود آمده است.

راه اندازی مرکز ارتباط بازار سرمایه برای گزارش‌دهی تخلفات ناظر بورس
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمید اسکندری در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به انتشار صورت‌های مالی شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس گفت: افراد می‌توانند جزئیات این صورت‌ها را در سامانه کدال مشاهده کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس افزود: با توجه به افزایش تعداد سهام‌داران بورسی در چند سال قبل و تغییر ترکیب سهام‌داری، این نیاز وجود داشت که اصحاب فرهنگ و هنر در کنار بازار سرمایه قرار بگیرند. بدین جهت حوزه سواد مالی و تربیت اقتصادی اولویت جدی این شرکت است و برنامه‌های مهمی را در این حوزه شاهد خواهیم بود.

وی اضافه کرد: گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای که از سال‌های قبل مورد توجه قرار داشت، از سال قبل الکتریکی شده و ظرفیت آموزش نیز افزایش یافته است. همچنین سامانه تمدید گواهی‌نامه حرفه‌ای ساماندهی شده و به زودی راه‌اندازی خواهد شد تا امکان تمدید گواهی‌نامه‌ها فراهم شود.

اسکندری در ادامه از راه‌اندازی مرکز ارتباط بازار سرمایه خبر داد و گفت: این مرکز سال قبل راه اندازی شد و یک دوره آزمایشی سه ماهه را طی کرده است. ظرفیت این مرکز سه میلیون تماس در سال است که این ظرفیت در صورت نیاز قابلیت افزایش دارد.

وی ادامه داد: سهام‌داران از طریق این مرکز می‌توانند تخلفات احتمالی نهاد ناظر را گزارش دهند و درخواست‌های خود را پیگیری کنند. همچنین این مرکز از سامانه‌هایی که در اختیار سهام‌داران قرار دارد، مانند سامانه کدال پشتیبانی می‌کند.
تعداد بازدید : ۱۲۲
(سه شنبه ۱۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۹:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید