تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۰:۲۴
سرویس : بورس کالا
کد خبر : ۳۰۲۲
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بورس کالا

زعفران، صندوق طلا و نقره در صدر قراردادهای آتی بورس

در بازار قراردادهای آتی بورس کالا در هفته گذشته بیش از ٢٧ هزار قرارداد به ارزش ١۶٨ میلیارد تومان دست به دست شد که بر این اساس زعفران، صندوق طلا و نقره رتبه نخست تا سوم را همچنان حفظ کردند.

زعفران، صندوق طلا و نقره در صدر قراردادهای آتی بورس
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در هفته ای که گذشت در بازار قراردادهای آتی برای سه دارایی پایه زعفران نگین، صندوق طلا و نقره به ارزش ١6٨ میلیارد و ٢6٧ میلیون تومان، ٢٧ هزار و 6٧� قرارداد دست به دست شد.

در جریان معاملات هفته قبل، ٢٢ هزار و ٣٨٣ قرارداد آتی زعفران به ارزش بیش از ١١٢ میلیارد و ٣٧٣ میلیون تومان دست به دست شد. این دارایی پایه با سهم ٨١ درصدی در حجم و 6٧ درصدی در ارزش قراردادها در سه سررسید شهریور، آبان و دی 1401 رتبه نخست معاملات هفتگی را از آن خود کرد.

همچنین در این مدت تعداد 4 هزار و ٩٢5 قرارداد آتی صندوق طلا منعقد شد که ارزش بیش از 55 میلیارد و ٢� 4 میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

صندوق طلا نیز توانست از لحاظ حجم و ارزش پس از زعفران در جایگاه دوم بایستد. سهم صندوق طلا از حجم کل معاملات ١٨ درصد و ارزش معاملات ٣٣ درصد بود. معامله گران این تعداد قرارداد را در 3 سررسید مرداد، مهر و آذر 1401 منعقد کردند.

بر پایه این گزارش، در 2 سررسید تحویل مرداد و مهر امسال نیز ٣6٢ قرارداد آتی نقره در بازار منعقد شد که ارزش نزدیک 6٩� میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.
تعداد بازدید : ۶۷۴
(شنبه ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۰:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید