تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۱:۱۳
سرویس : بورس اوراق بهادار
کد خبر : ۳۰۵۵
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بورس اوراق بهادار

غرق شدن پرتفوی سهامداران در زیان

می‌توان گفت که به نوعی از مرداد ماه سال ۱۳۹۹ تا به امروز حال بورس خوب نیست. یک کارشناس بازار سهام، روند بورس و علت وضعیت حال حاضر بازار را تشریح می‌کند.

غرق شدن پرتفوی سهامداران در زیان
به گزارش تجارت‌نیوز، می‌توان گفت که به نوعی از مرداد ماه سال ۱۳۹۹ تا به امروز حال بازار سرمایه خوب نیست. یک کارشناس بازار سهام، روند بورس و علت وضعیت حال حاضر را تشریح می‌کند.

حسین مریدسادات، کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر اولین چالش پیش‌روى بازار بورس، بانک مرکزى و نرخ بهره بین بانکى است. یک سال از مصوبه مجلس درباره کاهش نرخ بهره بین بانکى به زیر ٢٠ درصد گذشته، اما نه تنها کم نشد؛ بلکه هفته‌ها افزایش نرخ بهره بین بانکى در مدار صعود قرار داشت. ریاست بانک مرکزى درباره این افزایش پاسخ روشنى ندادند.
وی ادامه داد: چالش بعدى مربوط به وزارت صمت و تصمیمات مبهم و بدون ثبات مرتبط با بورس کالا است. بورس کالا مکانى امن برای خریدار و فروشنده واقعى جهت مبادله در یک قیمت منصفانه است. اما وزارت صمت علاوه بر این که براى فروش خودرو شرایط را تسهیل نکرد. بلکه به یکباره به جاى پاسخ به صورت مسئله، خود مسئله را پاک و فروش خودرو در بورس کالا را یک ساعت مانده به شروع فرایند ملغى کرد!

این کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد: باید از مدیران وزارت صمت پرسید که چه کسانى و با چه ابزار فشارى چنین تصمیم مهمى را یک ساعت مانده به اجرا باطل مى کنند و کدام عدله پشت این تصمیم است؟
تعداد بازدید : ۹۷
(سه شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۱:۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید