تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
چهارشنبه / ۹ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۴:۲۸
سرویس : بورس اوراق بهادار
کد خبر : ۳۱۴۰
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بورس اوراق بهادار

شاخص بورس هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت هزار واحدی روبرو شد.

شاخص بورس هزار واحد افت کرد
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 894میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 66میلیارد تومان در بیش از 288هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت هزار و 840واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 439هزار و 377واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پردیس، سایپا و مخابرات ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 722میلیون ورقه به‌ارزش 17هزار و 237میلیارد تومان در 234هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 11واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 310واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بتولید نیروی برق دماوند، صنعتی مینو و توسعه مولد نیروگاهی جهرم بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام آهن و فولاد غدیر ایرانیان، بیمه پاسارگاد و پلیمر آریا ساسول شد.
تعداد بازدید : ۱۶۴
(چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱) ۱۴:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید