تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
دوشنبه / ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۰:۲۶
سرویس : اقتصاد کلان
کد خبر : ۳۱۶۷
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس اقتصاد کلان

پیش‌بینی بورس امروز/ عرضه اولیه جدید در فرابورس

شاخص کل بورس دیروز رشد چند صدم درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

پیش‌بینی بورس امروز/ عرضه اولیه جدید در فرابورس
به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس امروز یکشنبه با افت ۳۳ واحدی واحدی به سطح یک میلیون و ۴۲۶ هزار واحدی رسید. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز نوسانی و منفی باشد.

تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده از سوی سپرده‌گذاری حاکی از آن است که در دومین ماه تابستان سال جاری ۲۶ ناشر بازار سهام در مجموع ۱۳ هزار و ۷۹۰ میلیارد و ۳۸۶ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۲۷۲ ریال را از طریق سامانه سجام به حساب ۳ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۷۳۱ سهامدار واریز کرده‌اند.(سمات)

این پرداخت سودها می‌تواند در قالب نقدینگی به بازار برگردد و از سوی دیگر اعتماد سهامداران را نسبت به بورس افزایش می‌دهد.

سمیه محمدی، مدیر پروژه توثیق الکترونیک شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، گفت: اگر فرد وام‌گیرنده در مدت‌ زمان مشخص اقدامات مربوط به بازپرداخت تسهیلات دریافتی را انجام ندهد و به تعهدات خود عمل نکند، بعد از اطلاع‌رسانی‌های لازم، درخواست فروش سهام وی از سوی بانک به شرکت سپرده‌گذاری ارسال و فروش دارایی انجام می‌شود.(ایرنا)

پرداخت وام به واسطه ضمانت سهام بورسی اعتماد سهامداران را نسبت به بورس افزایش می‌دهد و در بلند مدت می‌تواند نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه کند.

ورود پول جدید به بورس
در پی مصوبه هیات مدیره فرابورس و بر اساس مواد سه و چهار دستورالعمل اجرایی نحوه معاملات اوراق بهادار در این بورس، زمان‌بندی جلسات معاملاتی بازارهای اول، دوم، پایه و شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس از شنبه نوزدهم شهریور تغییر می‌کند.(فرابورس)

برخی از کارشناسان عقیده دارند که این تغییر زمان ساعات معاملات می‌تواند تاثیر مثبتی روی بازار سرمایه داشته باشد.

بر اساس اطلاعیه فرابورس،‌ امروز، دوشنبه ۱۴ شهریور ۶ درصد از کل سهام شرکت صنایع گلدیران با نماد «گلدیرا۱» عرضه خواهد شد.(فرابورس)

این عرضه اولیه همانند عرضه‌های قبلی اعتماد و پول جدید وارد بازار سرمایه کند.
تعداد بازدید : ۹۴
(دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱) ۱۰:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید