تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ / ۰۹:۴۱
سرویس : فرابورس
کد خبر : ۳۱۸۱
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس فرابورس
طی رقابت ۹۳ سرمایه‌گذار واجد شرایط در بازار؛

«گلدیرا» فرابورسی شد

روز گذشته در جریان بازار ۲۲۸ میلیون سهم شرکت صنایع گلدیران در بازار دوم فرابورس ایران روی میز فروش رفت که از میان ۹۳ سرمایه‌گذار واجد شرایط، ۴۴ سرمایه‌گذار موفق به خرید ۶ درصد سهام «گلدیرا» شدند.

«گلدیرا» فرابورسی شد
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، در چهاردهمین روز شهریور ماه ۲۲۸ میلیون سهم صنایع گلدیرا روی میز فروش رفت و در نهایت پس از رقابت ۹۳صندوق، متوسط قیمت معاملات در سفارش‌گیری نماد «گلدیرا» معادل ۶ هزار و ۴۳۶ ریال شد.

ساعت ۹:۳۰ صبح روز گذشته، سفارش‌گیری برای عرضه سهام شرکت گلدیران طبق پیام ناظر آغاز شد و طی ۲ ساعت تعداد ۹۳ سرمایه‌گذار واجد شرایط سفارش‌های خود را از طریق ایستگاه‌های معاملاتی ارسال کردند و درنهایت ۴۴ صندوق موفق شدند صاحب سهام شرکت صنایع گلدیران شوند.

در این عرضه اولیه که به روش حراج انجام گرفت، کمترین قیمت ۵ هزار و ۳۰۰ ریال در نظر گرفته‌ شده بود. همچنین هر کد معاملاتی قادر بود حداکثر ۱۱ میلیون و ۴۰۰هزار سهم خریداری کند.

در این عرضه کمترین قیمت معامله‌شده ۵ هزار و ۳۰۰ ریال و بیشترین قیمتی که روی آن معامله‌ای صورت گرفت ۸ هزار و ۵۰۰ ریال بود.

در عرضه اولیه گلدیرا، شرکت گروه توسعه گلدیران به‌عنوان متعهد عرضه، کارگزاری تأمین سرمایه نوین به‌عنوان مشاور عرضه و متعهد خرید و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی دارا داریوش به‌عنوان بازارگردان ایفای نقش کردند.

روز گذشته، مرحله اول عرضه اولیه گلدیران انجام شد که عرضه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط به روش حراج بود.

مرحله دوم عرضه، افزایش سرمایه از محل صرف سهام و از طریق سلب حق تقدم است. به‌این‌ترتیب که پس از کشف قیمت در مرحله اول عرضه اولیه به روش حراج تا آغاز مرحله دوم نماد معاملاتی «گلدیرا» به‌منظور طی مراحل افزایش سرمایه از محل صرف سهام و از طریق سلب حق تقدم متوقف خواهد بود.

در مرحله دوم افزایش سرمایه به میزانی خواهد بود که طی آن ۱۴ درصد از سهام شرکت از طریق واگذاری حق تقدم‌های سلب شده به عموم عرضه می‌شود. بنابراین خریداران باید آثار ناشی از افزایش سرمایه در میزان مالکیت خود پس از افزایش سرمایه و نیز توقف نماد معاملاتی برای این موضوع را مدنظر قرار دهند.
تعداد بازدید : ۱۲۴
(سه شنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱) ۰۹:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید