تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
چهارشنبه / ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ / ۰۹:۲۵
سرویس : فرابورس
کد خبر : ۳۱۹۰
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس فرابورس
دومین عرضه شهریور فرابورس در گروه دارویی؛

درازی در پرتفوی ۴۱ سرمایه‌گذار واجد شرایط نشست

بازار فرابورس ایران در میانه شهریور ماه میزبان عرضه اولیه ۶ درصد از کل سهام شرکت پخش رازی بود، تا شرکت دیگری از صنعت دارویی به گردونه معاملات سهام این صنعت در فرابورس افزوده شود.

درازی در پرتفوی ۴۱ سرمایه‌گذار واجد شرایط نشست
 
به گزارش خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، سه‌شنبه ۱۵ شهریورماه در بازار اول فرابورس تعداد ۶۰ میلیون سهم شرکت پخش رازی به خریداران که سرمایه‌گذاران واجد شرایط بودند، عرضه شد و از ۸۰ متقاضی خرید، ۴۱ سرمایه‌گذار واجد شرایط موفق به افزودن سهام این شرکت به پرتفوی خود شدند.

بر اساس اطلاعیه عرضه، دامنه قیمت در این عرضه اولیه ۱۴ هزار و ۳۴۵ ریال تا ۱۹ هزار و ۱۵ریال در نظر گرفته شده بود. در این عرضه اولیه که به روش ثبت سفارش انجام گرفت، کمترین قیمت معامله‌ شده ۱۶ هزار و ۵۵۰ ریال و بیشترین قیمت معامله شده ۱۹ هزار و ۱۵ ریال در سامانه معاملات ثبت شد. همچنین متوسط موزون قیمت معاملات نیز ۱۸ هزار و ۲۰۸ ریال رقم خورد.

در عرضه اولیه نماد «درازی»، شرکت‌های صنعتی کیمیدارو، شرکت جابرابن حیان و شرکت داروسازی اسوه به عنوان متعهدین عرضه ایفای نقش کردند. شرکت کارگزاری بانک ملی مشاور عرضه و شرکت تامین سرمایه نوین نیز رکن متعهد خرید را بر عهده داشتند. همچنین بازارگردانی عرضه «درازی» به عهده صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه ملی بود.

پیش‌تر در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه ویژه معرفی ظرفیت‌های «درازی» که در فرابورس برگزار شد، ارسلان کاظم‌پور مدیرعامل این شرکت با تاکید بر اینکه شرکت پخش رازی موفق به کسب عنوان چهارمین شرکت توزیع دارو در کشور شده است، در خصوص سود خالص این شرکت، گفته بود: میانگین سود خالص شرکت‌های پخش حدود سه چهار درصد است و معمولا رازی هم همیشه در این محدوده استاندارد است. ضمن آنکه موجودی شرکت از ۶۶ روز سال ۹۷ به ۳۹ روز در سال ۱۴۰۰ رسیده که نشان از گردش مناسب کالاست بدین معنی که کالا در انبار نمی‌ماند و به خوبی و به سرعت توزیع می‌شود.
تعداد بازدید : ۱۲۲
(چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱) ۰۹:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید