تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۹
سرویس : اقتصاد کلان
کد خبر : ۳۲۳۹
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس اقتصاد کلان

تولید ناخالص داخلی آلمان در سال ۲۰۲۳ به شدت کاهش می‌یابد

محققان موسسه اقتصاد جهانی کیل با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی هشدار دادند که اقتصاد آلمان در سال آینده میلادی به سمت کاهش شدید پیش می رود.

تولید ناخالص داخلی آلمان در سال ۲۰۲۳ به شدت کاهش می‌یابد
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، محققان موسسه اقتصاد جهانی کیل با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی هشدار دادند که اقتصاد آلمان در سال آینده میلادی به سمت کاهش شدید پیش می رود.

در این بیانیه آمده است: اقتصاد آلمان در یک مارپیچ نزولی قرار دارد. جهش اخیر قیمت برق و گاز قدرت خرید خانوارها را کاهش می‌دهد و منجر به کاهش هزینه‌های مصرف کننده و بخش خصوصی می شود.

این مؤسسه افزود: علاوه بر این، کندی اقتصاد جهان نه تنها صادرات، بلکه فعالیت سرمایه گذاری را نیز کاهش خواهد داد. در نتیجه، اقتصاد آلمان در زمانی که تازه از بحران مربوط به بیماری همه گیر (کووید) بهبود یافته بود، یک بار دیگر به سمت رکود خواهد رفت.


این تحلیلگران در ادامه توضیح دادند که اگرچه در پیش‌بینی خود در تابستان فرض کرده بودند که "به‌رغم فشارها، بهبودی غالب خواهد شد" و افزایش شدید تولید ناخالص داخلی رخ خواهد داد، نگرانی‌های پایدار در مورد حوزه انرژی آنها را مجبور کرد تا انتظارات خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

آنها گفتند: اکنون ما انتظار داریم که تولید ناخالص داخلی در سال جاری تنها 1.4 درصد افزایش یابد. در سال 2023، انتظار می‌رود (این شاخص) 0.7 درصد کاهش یابد. این در حالی است که قبلاً این موسسه رشد 3.3 درصدی را برای اقتصاد آلمان در سال آینده میلادی پیش‌بینی کرده بود.

این محققان همچنین انتظار دارند تورم امسال در آلمان به 8 درصد و در سال 2023 بازهم افزایش یافته و به 8.7 درصد برسد.

پیش بینی می شود هزینه واردات انرژی آلمان در سال جاری میلادی به میزان 123 میلیارد یورو افزایش یابد و در سال آینده 136 میلیارد یوروی دیگر به آن افزوده شود.

بر اساس این گزارش، در نتیجه، تولید صنعتی این کشور احتمالاً کاهش خواهد یافت. همچنین پیش‌بینی می‌شود قدرت خرید خانوارها 4.1 درصد کاهش یابد که شدیدترین کاهش ثبت شده از زمان اتحاد مجدد آلمان در سال 1990 محسوب می‌شود.
تعداد بازدید : ۱۱۲
(سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱) ۱۰:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید