تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
چهارشنبه / ۶ مهر ۱۴۰۱ / ۱۱:۱۲
سرویس : بورس
کد خبر : ۳۳۰۶
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بورس

شهرداری ضایعات آهن خود را به بورس کالا آورد

شهرداری تهران بعد از خرید برخی از اقلام مورد نیاز پروژه‌ها و عرضه املاک مازاد خود در بورس کالا، در برنامه جدید خود که در دستورکار قرار داده، فروش ضایعات در بورس کالا را با ضایعات آهنی کلید زد.

شهرداری ضایعات آهن خود را به بورس کالا آورد

 

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایسنا، مدیرعامل سرمایه‌گذاری شهر شهرداری تهران از آغار فرایند فروش ضایعات آهنی شهرداری تهران در بورس کالا خبر داد.

هادی علیرضایی با بیان اینکه برای نخستین بار شهرداری تهران فروش ضایعات خود را از طریق بورس کالا انجام خواهد داد، گفت: شهرداری تهران در نظر دارد برای نخستین بار ضایعات آهنی خود را در بورس کالا به فروش برساند که چند روز دیگر مقدمات آن انجام شده و به زودی ضایعات از طریق بورس کالا با قیمت واقعی و شفاف به فروش می‌رسد.

علیرضایی با بیان اینکه ضایعات آهنی همچون عرشه‌های پل، در خطوط مترو و… متعلق به شهرداری است، عنوان کرد: عرضه ضایعات در بورس کالا را از ضایعات آهن شروع کرده و در نظر داریم به فروش سایر ضایعات تسری بخشیم و تقریبا هر چیزی را که بتوانیم در بورس عرضه کنیم را در راستای شفافیت در بورس کالا عرضه می‌کنیم؛ چرا که هم خریدار و هم فروشنده مشخص است و نظارت بر آن انجام می‌شود و به‌ عنوان اتاق شیشه‌ای همه معاملات را مردم می‌بینند.

وی با اشاره به ارزش ریالی این ضایعات تصریح کرد: همین حالا یکی از مزایده‌های ضایعات ما، ۳۳۰۰ تن ضایعات آهن بوده (با برآورده مالی ۳۰میلیارد تومان) که مزایده آن در حال برگزاری است، اما وقتی فروش ضایعات وارد بورس کالا شود، هم شفاف‌سازی صورت گرفته و هم قیمت‌ها واقعی‌تر می‌شود.

تعداد بازدید : ۲۷۸
(چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱) ۱۱:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید