تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
یکشنبه / ۱ آبان ۱۴۰۱ / ۱۰:۲۰
سرویس : فرابورس
کد خبر : ۳۳۶۰
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس فرابورس
با عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام سوژمیران در فرابورس؛

یک شرکت جدید به جمع ناشران فلزات اساسی پیوست

فرابورس ایران در آخرین روز مهرماه میزبان عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت سوژمیران بود تا این شرکت کامودیتی‌محور با ثبت متوسط قیمت ۱۵ هزار و ۲۵۳ ریالی هر سهم از امروز به طور رسمی به جمع ناشران فرابورسی بپیوندد.

یک شرکت جدید به جمع ناشران فلزات اساسی پیوست
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، طی عرضه سهام این شرکت در نماد «فسوژ» ۶۰ میلیون سهم این شرکت روی میز فروش رفت که در پی رقابت ۶۵ صندوق، در نهایت ۳۰ صندوق موفق به خرید سهام سوژمیران شدند.

در عرضه اولیه این شرکت با سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریالی، حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر متقاضی، ۳ میلیون سهم در نظر گرفته شده بود و قیمت ارزش‌گذاری نیز ۱۶ هزار و ۴۵۸ ریال تعیین شد.

بیشترین قیمت معامله‌شده برای هر سهم فسوژ، ۲۰ هزار ریال و کمترین قیمت معامله شده نیز ۱۳ هزار و ۵۵۰ ریال بود. همچنین متوسط قیمت معاملات در سفارش‌گیری نماد فسوژ معادل ۱۵ هزار و ۲۵۳ ریال بود.

در عرضه اولیه امروز شرکت‌های گروه صنعتی و معدنی امیر و تامین سرمایه امید به ترتیب به عنوان متعهدین عرضه و خرید و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی کیان نیز به عنوان بازارگردان ایفای نقش کردند.

در نشست خبری ویژه این شرکت، سید فرهنگ حسینی رئیس هیئت‌مدیره فسوژ، وضعیت مقایسه‌ای سود و زیان این مجموعه را مورد توجه قرارداد و گفت: «فسوژ» در ۶ ماهه امسال ۶۰۱ میلیارد ریال سود خالص محقق کرده است، این شرکت در ۱۲ماهه سال گذشته یک هزار میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۹ رقم ۹۷۹ میلیارد ریال سود خالص شناسایی کرده بود.

شرکت سوژمیران که از امروز به طور رسمی در تابلو بازار اول فرابورس ایران معاملات خود را آغاز کرد، پیش از این در مردادماه سال ۱۴۰۰ به عنوان دویست و پنجاه و یکمین نماد معاملاتی و در گروه فلزات اساسی درج شد.
تعداد بازدید : ۸۲
(یکشنبه ۱ آبان ۱۴۰۱) ۱۰:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید