تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۱۰ آبان ۱۴۰۱ / ۱۱:۱۸
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۳۳۹۳
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بازار سرمایه

پیش‌بینی بورس امروز / 4 سیگنال مهم برای سهامداران

شاخص کل بورس دیروز رشد بیش از یک درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

پیش‌بینی بورس امروز / 4 سیگنال مهم برای سهامداران
به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس تهران روز گذشته رشد ۱۵ هزار و ۳۶۸ هزار واحدی داشت و به محدوده یک میلیون و ۲۶۹ هزار واحدی رسید. برخلاف سایر روزها امروز شاخص کل بورس همسو با شاخص کل حرکت کرد با رشد بیش از ۴ هزار واحدی در محدوده ۳۶۰ هزار واحدی ایستاد.

جواد فلاح، مدیر بازارهای مالی بورس کالای ایران گفت: با آغاز معاملات گواهی سپرده برنج در بورس کالا، کشاورزان می‌توانند محصول تولیدی خود را بدون واسطه و برای سراسر ایران عرضه کنند و تمامی مصرف‌کنندگان نیز امکان خرید برنج بر تابلوی بورس کالا را دارند.(کالاخبر)

عرضه محصولات جدید در بورس کالا می‌تواند بازار محصولات را به آرامش برساند و از سوی دیگر میزان گردش نقدینگی در بازار سرمایه را نیز افزایش می‌دهد.

دیروز ۹ آبان ۱۴۰۱ تعلیق معاملات نماد استقلال تمدید شد و استقلال فعلا تا نیمه آبان ماه تعلیق است. خبر‌ها حکایت از آن دارد که پای ۱۵۶ میلیارد تومان پول در میان است! حسین قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی سازی در مصاحبه‌ای با انتقاد تند از مدیرعامل سابق استقلال اظهار داشت: سقف برداشت از پولی که مردم وارد باشگاه استقلال کرده بودند مشخص شده بود. در این رابطه کمیته مصارف تشکیل و مدیرعامل باشگاه، معاون وزیر ورزش و رئیس سازمان خصوصی سازی آن را امضا کردند.(نبض‌بورس)

به آسانی سایت بساز، تبلیغ کن. راه کسب درآمد خوب همینه
به آسانی سایت بساز، تبلیغ کن. راه کسب درآمد خوب همینه
در زمانی که مسولان به نوعی سعی می‌کنند اعتماد سهامداران را نسبت به بورس افزایش دهند این موضوع می‌تواند اطمینان سرمایه‌گذاران را نسبت به ماهیت بازار سرمایه کاهش دهد.

افزایش گردش نقدینگی در بورس
بلومبرگ گزارش داد اقتصاددانان گلدمن‌ساکس پیش‌بینی کرده‌اند که فدرال رزرو می‌تواند نرخ بهره را تا مارس ۲۰۲۳ به ۵ درصد افزایش دهد. یعنی ۰.۲۵ درصد بالاتر از پیش‌بینی‌های قبلی خود. دیوید سولومون مدیر اجرایی این شرکت سرمایه‌گذاری اعلام کرد که اگر فدرال رزرو تغییرات واقعی در سطح رفتار مصرفی مشاهده نکند، می‌تواند نرخ بهره را بیش از ۴.۷۵ درصد اعلامی نیز بالا ببرد.(فردای‌اقتصاد)

برخی از کارشناسان عقیده دارند که افزایش نرخ بهره در بلند مدت می‌تواند تاثیر منفی روی بازارهای جهانی داشته باشند و پس از آن بورس تهران نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

بر اساس اعلام حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی عرضه بلوک ۱۲ درصدی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس امروز و پس از سه روز رقابت به پایان رسید. در نهایت با ۳۲.۵ درصد افزایش نسبت به قیمت پایه، شرکت اهداف با قیمت ۱۸۵۱ تومان با پریمیوم حدود ۱۵۲ درصدی، برنده مزایده شد.(صداوسیما)

برخی از کارشناسان عقیده دارند که این عرضه می‌تواند به گردش نقدینگی در بازار سرمایه کمک کند.
تعداد بازدید : ۱۴۳
(سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱) ۱۱:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید