تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۱۴ آبان ۱۴۰۱ / ۱۱:۰۹
سرویس : بورس اوراق بهادار
کد خبر : ۳۳۹۹
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بورس اوراق بهادار
از امروز آغاز می‌شود؛

عرضه ۶۶۰ میلیارد تومان صکوک طی هفته جاری

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، عرضه عمومی صکوک مرابحه شرکت‌های مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان (سهامی خاص) به مبلغ ۵۶۰ میلیارد تومان و تولیدی طب پلاستیک نوین (سهامی خاص) به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق فرابورس ایران از روز شنبه مورخ ۱۴ آبان ماه به مدت سه روز کاری عرضه عمومی خواهند شد.

عرضه ۶۶۰ میلیارد تومان صکوک طی هفته جاری
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت مجتمع ذوب آهن و نورد کرمان به ارزش ۵,۶۰۰ میلیارد ریال به منظور تامین سرمایه در گردش و نقدینگی لازم جهت خرید مواد اولیه محصولات تولیدی از طریق فرابورس ایران در نماد "نورد۰۶" عرضه می‌شود.

این اوراق ۵ ساله و با نرخ ۱۸ درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می‌شود.

بانک سامان ضامن این اوراق بوده و پذیره‌نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه کاردان و صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کاردان می‌باشد. ضمناً، شرکت کارگزاری بانک سامان عامل فروش اوراق بوده و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق است.

عرضه صکوک مرابحه دیگر برای شرکت تولیدی طب پلاستیک نوین (سهامی خاص) به مبلغ ۱,۰۰۰ میلیارد ریال در نماد "طب‌نوین۰۵" از طریق فرابورس صورت خواهد گرفت.

این اوراق ۴ ساله، با نرخ پرداختی ۱۸ درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می‌گردد.

این اوراق فاقد متعهد پذیره‌نویس بوده و بازارگردانی اوراق بر عهده صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی نهایت‌نگر می‌باشد. ضامن اوراق، بانک صنعت و معدن است. همچنین عامل فروش و عامل پرداخت این اوراق به ترتیب شرکت کارگزاری نهایت‌نگر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است.
تعداد بازدید : ۱۹۰
(شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱) ۱۱:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید