تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
چهارشنبه / ۲۵ آبان ۱۴۰۱ / ۰۹:۱۲
سرویس : بورس کالا
کد خبر : ۳۴۵۳
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بورس کالا

از بورس کالا پژو 207 بخریم؟

در ادامه سلسه عرضه‌های خودرو در بورس کالا، قرار است آخرین دوشنبه آبان ماه پژو ۲۰۷ در بورس کالا عرضه شود.

از بورس کالا پژو 207 بخریم؟
به گزارش تجارت‌نیوز، چند هفته‌ای می‌شود که عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شده است. پس لغو و محدویت‌ها عرضه‌ها قرار است دوشنبه هفته آینده یعنی 30 آبان ماه پژو 207 در بازار سرمایه عرضه شود.

روز دوشنبه 1000 دستگاه پژو 207 دنده‌ای با فرمان برقی و رنگ سفید در تابلوی معاملات بورس کالا مورد عرضه و رقابت قرار می‌گیرد.

نکته مهم این عرضه اینجاست که قیمت پایه این خودرو 56 درصد از بازار ارزان‌تر است.


yektanet.com
قیمت 207 در بورس چقدر است؟
بر اساس اعلام بورس کالا پژو ۲۰۷i با قیمت پایه ۱۸۷ میلیون تومان روی تابلوی معاملات می‌رود.

نگاهی به اعداد و اراقام بازار آزاد نشان می‌دهد که قیمت 207 دنده‌ای حدودا 423 تا 436 میلیون تومان است. اگر قیمت پایه و قیمت بازار آزاد را مقایسه به تقاوت قیمتی 56 درصدی می‌رسیم. اما نکته اساسی اینجاست که 187 میلیون قیمت پایه است و خریدار خودور از بورس کالا باید هزینه مالیات و عوارض که معادل 13 درصد از مبلغ نهایی و هزینه ثابت به مبلغ ۴ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان بابت بیمه و شماره‌گذاری پرداخت کند.

البته چون معاملات بورس بر اساس عرضه و تقاضاست احتمالا قیمت پایه 187 چند برابری افزایش یابد. چرا که 207 خودروی محبوبی است و فاصله قیمتی بسیار زیادی با بازار آزاد دارد و خریدار میتواند سود بسیار خوبی جذب کند.

از دلار مسکن و طلا جلو بزنید | ۶۸۰٪ سود طی سه سال
از دلار مسکن و طلا جلو بزنید | ۶۸۰٪ سود طی سه سال
 کاهش عجیب تولید و عرضه دارو در مهرماه
شرایط خرید خودرو چیست؟
در جدیدترین نامه محمد نوروزپور، مدیر بازرسی و امور اعضای بورس کالای ایران درخصوص خرید محصول پژو ۲۰۷ در تاریخ ۳۰ آبان آمده است: مهلت ثبت سفارش ساعت ۱۲ روز یکشنبه ۲۹ آبان خواهد بود.

همچنین پیش دریافت خرید خودرو به میزان ۱۰۰ درصد است و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی موفق به خرید خودرو سواری شده‌اند امکان ثبت سفارش نخواهند داشت. هر کد بورسی صرفا امکان یک ثبت سفارش را دارد و ثبت سفارش برای اشخاص حقوقی مجاز نمی‌باشند.

تحویل این خودرو به صورت ۳ ماهه بوده و در تاریخ ۳۰ بهمن به خریداران انجام می‌شود و این خودرو دارای فرمان برقی و رنگ سفید است. همچنین خریداران باید شرایط سنی ۱۸ سال تمام را داشته است.

خریداران جهت ادامه مراحل خرید باید همزمان با تسویه مبلغ معامله در بورس (حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه در بورس) با مراجعه به سایت به آدرس وبسایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی کرده و در زمان مقرر که طی پیامک (تکمیل وجه هزینه های متعلقات قانونی) اطلاع رسانی می شود. علاوه بر انتخاب یکی از نمایندگی های مجاز، بیمه‌گر مورد نظر خود را در سایت انتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه های زیر اقدام کنند.

هزینه‌ها شامل بیمه و شماره گذاری و هزینه ثابت جمعا به مبلغ ۴ میلیون و 371 هزار تومان به علاوه ۱۳ درصد بابت مالیات و عوارض قانونی است. براساس مبلغ معامله محاسبه و توسط خریدار باید پرداخت شود.

بدیهی است درصورت عدم واریز هزینه های فوق حداکثر تا ۵ روز تقویمی پس از ارسال پیامک (تکمیل وجه متعلقات قانونی) به نسبت زمان تاخیر خریدار در واریز وجوه تکمیلی زمان تحویل خودرو تغییر خواهد کرد.
تعداد بازدید : ۱,۶۳۹
(چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱) ۰۹:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید