تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۲۸ آبان ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۹
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۳۴۵۵
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بازار سرمایه

شاخص بورس ۲۰هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲۰هزار واحدی روبرو شد.

شاخص بورس ۲۰هزار واحد افت کرد
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 610میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 672میلیارد تومان در بیش از 334هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 20هزار و 420واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 393هزار و 152واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، به پرداخت ملت و سرمایه‌گذارش شفادارو با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 777میلیون ورقه به‌ارزش 6هزار و 974میلیارد تومان در 186هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 133واحد افت کرد و در ارتفاع 18هزار و 345واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پالایش نفت لاوان، پالایش نفت شیراز و پتروشیمی زاگرس، و بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام شرکتهای داروسازی دانا، بیمه کوثر و داروسازی کاسپین تامین شد.
تعداد بازدید : ۱۶۱
(شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱) ۱۳:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید