تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
دوشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۱ / ۰۹:۳۵
سرویس : اقتصاد کلان
کد خبر : ۳۵۰۲
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس اقتصاد کلان

وصول ۲۷۰ هزار میلیارد تومان مالیات در ۷ ماه/ درآمد مالیاتی مهر ۵۰ هزار میلیارد تومان شد

با توجه به آمارهای سازمان امور مالیاتی طی ۷ ماهه سال جاری حدود ۲۷۰ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شده است و درآمد مالیاتی مهر ماه ۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

وصول ۲۷۰ هزار میلیارد تومان مالیات در ۷ ماه/ درآمد مالیاتی مهر ۵۰ هزار میلیارد تومان شد
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با توجه به داده‌های سازمان امور مالیاتی طی هفت ماهه سال 1401 در مجموع 270 هزار میلیارد تومان وصول شده است. از این رقم سهم مالیات‌های مستقیم 169 هزار میلیارد تومان و سهم مالیات برکالاها و خدمات 101 هزار میلیارد تومان بوده است.

در بخش مالیات‌های مستقیم، 112 هزار میلیارد تومان از محل مالیات اشخاص حقوقی، 46.5 هزار میلیارد تومان از محل مالیات بردرآمدها و 9.7 هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ثروت وصول شده است.
در حوزه مالیات برکالاها و خدمات نیز 75.5 هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده، 13.3 هزار میلیارد تومان از محل مالیات درآمد حاصل از یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده 37 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت وصول شده است.
با توجه به درآمد 230 هزار میلیارد تومانی مالیات تا پایان شهریور ماه، حدود 50 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی مهر ماه بوده است.

 

جدول عملکرد درآمدهای مالیاتی کل کشور از آغاز سال 1401 تا پایان مهر به شرح زیر است(ارقام به میلیون ریال):


مالیات

 

مالیات مالیات مالیات

 

تعداد بازدید : ۱۳۶
(دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱) ۰۹:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید