تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۳ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۸:۰۹
سرویس : اخبار داخلی شرکت
کد خبر : ۳۵۴۱
گزارشگر : ۱۲۶۹۷
سرویس اخبار داخلی شرکت
معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده اعلام کرد:

سود چشمگیر صندوق‌های کارگزاری بانک آینده

معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده عملکرد ۳ صندوق با درآمد ثابت و مختلط تحت مدیریت کارگزاری بانک آینده را در حالی امید بخش اعلام کرد که در جایگاه اول تا پنجم رتبه‌بندی بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار گرفته اند.

سود چشمگیر صندوق‌های کارگزاری بانک آینده

معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده اعلام کرد:
عملکرد
۳ صندوق کارگزاری بانک آینده با حضور در رتبه های اول تا پنجم

معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده عملکرد ۳ صندوق با درآمد ثابت و مختلط تحت مدیریت کارگزاری بانک آینده را در حالی امید بخش اعلام کرد که در جایگاه اول تا پنجم رتبه‌بندی بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار گرفته اند.
جلال سیدی با اشاره به اقدامات
۱۰ ماه اخیر مدیریت جدید این شرکت کارگزاری، درباره آخرین عملکرد ۳ صندوق گسترش فردای ایرانیان، گنجینه آینده روشن و صندوق مختلط تجربه ایرانیان به بورس پرس اعلام کرد: با تغییرات مدیریتی و ساختاری در مجموعه بانک آینده و کارگزاری بانک آینده، وضعیت فعلی صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری نسبت به 2 سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. به طوریکه از شهریور ماه سال گذشته، تغییر رویکردهای مدیریتی منجر به ساماندهی صندوق ها و کسب بازدهی جذاب و بالاتر از شاخص و سود سپرده بانکی شد.

طی این مدت با در نظر گرفتن مواردی مانند پایش مستمر بازار بدهی و سرمایه، مدیریت پرتفوی صندوق‌ها، پایش مستمر بازارهای داخلی و خارجی، تقویت تیم تحلیل و سرمایه‌گذاری، اتخاذ تصمیمات کارشناسانه و حمایت مدیریت ارشد بانک آینده، زمینه کسب بازدهی مناسب و رقابت پذیر فراهم شد.

تیم تحلیل علاوه بر تحلیل مستمر بازار سهام بر بازار بدهی و اقدامات و تحولات متمرکز شد و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از منابع صندوق در بخش اوراق بدهی سرمایه‌گذاری شده، ضمن رصد دقیق این بازار با توجه به شرایط پیش رو و فرصت‌های در دسترس، رعایت دقیق قوانین و مقررات ناظر بر مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بیشترین بازدهی در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه را در دستور کار قرار داده که منجر به بهبود وضعیت عملکردی صندوق شده است.

از طرفی دیگر رویکرد اصلی مدیر صندوق و همچنین بانک آینده به عنوان ضامن نقدشوندگی صندوق‌ها و مالک نهایی گروه این بوده که همواره حفظ منافع سرمایه‌گذاران صندوق در اولویت نخست قرار گیرد. از این رو کلیه تصمیمات اتخاذ شده صرفا بر اساس منافع سرمایه‌گذاران صندوق صورت گرفته و از معاملات سفارشی یا فرمایشی که بعضا در برخی صندوق ها مشاهده می شود، بطور کامل اجتناب شد. بر همین اساس یکی از عوامل موفقیت مدیریت صندوق‌ها، توجه صرف مدیر صندوق به منافع سرمایه‌گذاران در راستای قوانین و مقررات مربوطه بود.

همچنین مدیر صندوق با رصد بازار در مواردی که پیش بینی ها حاکی از رشد کلیت بازار یا صنایع و یا شرکت خاصی بود با توجه به مقررات مربوطه و با افزایش وزن بخش سهام صندوق، بازدهی مناسبی شناسایی و ذخیره قابل توجهی در نظر گرفت. این موضوع باعث شد در ریزش اخیر بازار سرمایه با توجه به وجود ذخایر قابل توجه و همچنین نظر به اینکه وزن سهام صندوق‌ها با توجه به مصوبات سازمان بورس تعدیل شده بود و همچنین با توجه به نوع سهام اتخاذ شده، اثر منفی کمتری متوجه صندوق شد.

رویکرد مدیریت دارایی صندوق بصورت فعالانه تدوین شده و از این رو بصورت دوره‌ای و مستمر مورد ارزیابی، پایش و نظارت قرار می‌گیرد. همچنین با رصد دقیق بازار بدهی و سهام، متناسب با شرایط کلی و حاکم بر آن با تغیر وزن هر بخش، تلاش می‌شود ریسک صندوق‌ها به نحو مناسبی مدیریت شود.

به عنوان مثال قبل از تغیرات منفی نرخ بازار بدهی که منجر به افت ارزش اوراق بدهی شد، وزن این طبقه از دارایی‌ها در سبد صندوق کاهش یافته بود و در زمان مقتضی تلاش شد  با تشکیل کنسرسیوم انتشار اوراق بدهی، بازدهی بیشتری نسبت به بازار تحصیل شود. این موضوع مرهون اقدامات صورت گرفته در خصوص تقویت تیم تحلیل و رویکرد مدیریت جدید است .

به این ترتیب صندوق یا درآمد ثابت گسترش فردای ایرانیان با برخورداری از ارزش بیش از 3.2 هزار میلیارد تومانی دارایی ها به بازدهی ساده و موثر 23.5 و 26.2 درصدی در ماه گذشته رسید و در میان 5 صندوق برتر بازار سرمایه از نظر بازدهی قرار گرفت.

این صندوق با ضمانت نقدشوندگی بانک آینده و توزیع سود در نیمه هر ماه دارای افزایش ظرفیت به 8 هزار میلیارد تومان است و از ذخایر مناسبی نیز برخوردار است. این صندوق از نوع صدور و ابطال بوده و ایام کاری آن نیز شنبه الی پنج شنبه است. در صورت ابطال، اصل پول سرمایه‌گذاران حسب مورد با توجه به زمان درخواست ابطال در همان روز یا روز کاری بعد پرداخت و سود سرمایه‌گذاران نیز حداکثر یک روز بعد به حساب واریز می‌ شود.

صندوق با درآمد ثابت گنجینه آینده روشن هم با نماد "صایند" و دارایی بیش از 185 میلیارد تومانی و با استفاده از بازارگردان حرفه ایی و منابع مالی موثر به بازدهی ساده و موثر حداقل 27 درصدی که معادل نرخ بازدهی موثر 30.5 درصدی بوده و در حال حاضر دارای رتبه یک در بین صندوق‌های با درآمد ثابت قابل معامله است.

با توجه به بازارگردانی حرفه‌ای اخیر و نوع سبد دارایی‌های صندوق، بدون نیاز به هماهنگی و به قیمت ناو صندوق قابل معامله بوده و هیچ مشکلی از بابت صدور و ابطال در بازه‌های زمانی مختلف برای صندوق مطرح نیست. این صندوق از نوع قابل معامله است و در ایام کاری از ساعت 8:30 لغایت 15 قابل در تابلو فرابورس قابل معامله است.

صندوق مختلط مختلط تجربه ایرانیان هم با دارایی بیش از 246 میلیارد تومانی از نوع صدور و ابطال ( از شنبه تا پنچ شنبه هر هفته) و از طریق درگاه سایت مربوطه است و در بخش قابل توجهی از دوره های مختلف سال جاری بازارسرمایه، دارای بازدهی 20 درصد و بالاتر از دو شاخص کل بورس و هم وزن بود و از نظر عملکردی در بین سه صندوق اول با درآمد ثابت حضور دارد.

انتظار می رود با توجه به ماهیت این صندوق که حد نصاب آن در بخش سهام می‌تواند بین 40 الی 60 درصد در نوسان باشد. از نوع با درآمد ثابت و مناسب برای سرمایه گذاران دارای ریسک معتدل، امکان نوسان 40 تا 60 درصدی سرمایه گذاری در سهام یا سپرده بانکی و اوراق و یا برعکس وجود داشته و منجر به بازدهی قابل قبول شود.

 

عملکرد صندوق‌های با درآمد ثابت توزیع سود با ارزش بالای 2 همت

نام صندوق

مدیر صندوق

خالص ارزش دارایی‌های صندوق (میلیارد ریال)

نرخ ساده سود تقسیم شده (درصد)

نرخ موثر سود تقسیم شده (درصد)

اختلاف قیمت آماری و ابطال (ریال)

امین آشنا ایرانیان

سبدگردان سهم آشنا

50,739

25.9

28

29،423

مشترک یکم ایرانیان

تامین سرمایه نوین

54،788

23.4

27

7،127

کاریزما

سبدگردان کاریزما

99،571

24.4

26.8

9،529

گسترش فردای ایرانیان

کارگزاری بانک آینده

32,051

23.5

26.2

14،181

ارزش آفریناین دی

کارگزاری بانک دی

74،267

23.7

26

26،172

 

 

عملکرد صندوق‌های با درآمد ثابت قابل معامله

نام صندوق

نماد

مدیر صندوق

خالص ارزش دارایی‌های صندوق (میلیارد ریال)

نرخ موثر سالانه صندوق (درصد)

اختلاف قیمت آماری و ابطال (ریال)

گنجینه آینده روشن

صایند

کارگزاری بانک آینده

1،857

31.2

112

در اوراق بهادار با درآمد ثابت تصمیم

تصمیم

سبد گردان تصمیم نگار ارزش آفرینان

12،824

30.2

232

توسعه افق رابین

رابین

سبدگران هوشمند رابین

3،036

28.5

1

ارزش پاداش

پاداش

سبد گردان پاداش سرمایه

9،819

28.3

104

ارمغان فیروزه آسیا

فیروز

سبدگردان توسعه فیروزه

30،465

27.5

1،354

 

عملکرد 3 ماهه صندوق‌های مختلط

نام صندوق

مدیر صندوق

خالص ارزش دارایی‌های صندوق (میلیارد ریال)

بازدهی سه ماهه

اختلاف قیمت آماری و ابطال (ریال)

تجربه ایرانیان

کارگزاری بانک آینده

2،464

14.76

0

مختلط کاریزما

سبد گردان کاریزما

1،689

3.61

0

مشترک گنجینه مهر

تامین سرمایه امید

1،086

1.73

43،235-

توسعه ممتاز

سبدگردان مفید

3،931

1.31-

0

مختلط گوهر نفیس تمدن

تامین سرمایه تمدن

3،911

1.83-

1،576-

 

 

تعداد بازدید : ۱,۶۷۴
(سه شنبه ۳ اَمرداد ۱۴۰۲) ۱۸:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید