تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
یکشنبه / ۲۳ مهر ۱۴۰۲ / ۱۷:۵۶
سرویس : اخبار داخلی شرکت
کد خبر : ۳۵۶۹
گزارشگر : ۱۲۶۹۷
سرویس اخبار داخلی شرکت

«صایند» در صدر 10 صندوق درآمد ثابت با بیشترین بازدهی سالانه

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی از مطمئن‌ترین راه‌های کسب سود از بازار سرمایه برای افراد غیرحرفه‌ای و کسانی است که مایل به سرمایه‌گذاری با ریسک کم هستند. در چند سال گذشته با سوددهی مناسب صندوق‌ها، بسیاری از سرمایه‌گذاران به سمت این صندوق‌های سرمایه‌گذاری رفته‌اند و استقبال خوبی هم از این صندوق‌ها شده است. صندوق‌ها به دو نوع قابل معامله یا صدور و ابطال تقسیم‌بندی می‌شوند

«صایند» در صدر 10 صندوق درآمد ثابت با بیشترین بازدهی سالانه

 10 صندوق درآمد ثابت با بیشترین بازدهی سالانه

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت یکی از مطمئن‌ترین راه‌های کسب سود از بازار سرمایه برای افراد غیرحرفه‌ای و کسانی است که مایل به سرمایه‌گذاری با ریسک کم هستند.

در چند سال گذشته با سوددهی مناسب صندوق‌ها، بسیاری از سرمایه‌گذاران به سمت این صندوق‌های سرمایه‌گذاری رفته‌اند و استقبال خوبی هم از این صندوق‌ها شده است. صندوق‌ها به دو نوع قابل معامله یا صدور و ابطال تقسیم‌بندی می‌شوند.

ETF یا همان صندوق قابل معامله دقیقا مانند سهام در بورس معامله می‌شود. قیمت یک صندوق ETF در طول روز معاملاتی و از نوسان قیمت خرید و فروش آن در بازار تغییر خواهد کرد. این عمل برخلاف صندوق‌های صدور و ابطالی بوده که از محاسبه NAV صندوق تعیین قیمت می‌شوند.

صندوق ‌ETF ساختاری شبیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک دارند، یعنی شما در طول ساعات و روزهایی که بازار معاملات سهام باز است می‌توانید یک یا چند واحد از یک صندوق ETF را بخرید، یا چند واحد از آن را بفروشید. شما با خرید واحدهای ETF، پول خود را در صندوقی سرمایه‌گذاری می‌کنید که با استفاده از یک تیم مدیریت حرفه‌ای سعی می‌کند تا با تشکیل پرتفویی از سهام و انواع اوراق بهادار، سود کسب کند.

10» صندوق با درآمد ثابت که بیشترین بازدهی را داشتند»

به گزارش مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران، در میان 10 صندوق پربازده درآمدثابت، هفت صندوق از نوع قابل معامله و سه صندوق از نوع صدور و ابطال هستند که به ترتیب سه صندوق گنجینه آینده روشن، گنجینه الماس بیمه دی و اعتماد داریک با بازدهی 38.58 درصد، 34.35 درصد و  30.9 در طی سال گذشته بیشترین بازدهی را داشته‌اند.

نام صندوق

شیوه سرمایه‌گذاری

بازده یک ساله

نماد

گنجینه آینده روشن

قابل معامله

38.58

صایند

گنجینه الماس بیمه دی

صدور و ابطال

34.348

----

اعتماد داریک

قابل معامله

30.9

داریک

سپر سرمایه بیدار

قابل معامله

30.4

سپر

در اوراق بهادار با درآمد ثابت آریا

قابل معامله

30.25

یارا

ثابت مانی

قابل معامله

30.092

مانی

ارزش کاوان ایرانیان

صدور و ابطال

28.97

----

آرمان آتی کوثر

قابل معامله

27.98

آکورد

مشترک صنعت و معدن

صدور و ابطال

27.779

----

مختص اوراق دولتی خلیج فارس

قابل معامله

27.34

ساحل

10 صندوق درآمد ثابت با بیشترین بازدهی سالانه

صندوق های درآمد ثابت نوعی از صندوق‌های مشترک هستند که بخش زیادی از دارایی تحت مدیریت خود را (۷۰ تا ۹۰ درصد) در اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌های بانکی و مجموعا دارایی‌هایی با ریسک پایین سرمایه گذاری می‌کند. در نتیجه این صندوق ها ریسک بسیار پایینی دارند و سرمایه‌گذاری امنی محسوب می‌شود.

نکته جالب اینجاست که صندوق گنجینه آینده روشن با نماد صایند بیشترین بازدهی را با فاصله قابل توجهی نسبت به سایر صندوق‌ها در یک سال گذشته داشته است.

آشنایی با صندوق گنجینه آینده روشن

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آینده روشن در سال ۱۳۹۴ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤ ، فعالیت خود را آغاز کرد.

فعالیت این صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق توسط مدیران سرمایه گذاری صندوق صورت می‌گیرد.

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آینده روشن با نماد صایند تحت مدیریت کارگزاری بانک آینده است که شهریور ماه امسال به دلیل استقبال مشتریان و پر شدن سقف ارزش دارایی صندوق، افزایش سقف واحدهای قابل صدور آن از 500 میلیون واحد سرمایه‌گذاری به یک میلیارد واحد افزایش یافت.

همچنین  این صندوق دارای رکن بازارگردان و نقدشوندگی بالا است.

درخواست افزایش سقف در صندوق صایند

پوریا زیوری مدیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک آینده در خصوص صندوق صایند اظهار داشت: چند نکته باعث اقبال سرمایه‌گذاران به این صندوق شده است از جمله موضوعاتی مانند بازارگردانی مناسب که منجر به افزایش نقد شوندگی نماد می‌شود و در کنار آن هم بازدهی جذاب صندوق صایند در مقایسه با صندوق‌های درآمد ثابت موجود در بازار است.

وی ادامه داد: در کنار تمام این موضوعات مدیریت مجموعه کارگزاری بانک آینده مزیت‌هایی دیگری به وجود آورده است، از جمله اینکه تمام سرمایه‌گذارانی که از طریق کارگزاری بانک آینده اقدام به سرمایه‌گذاری در صندوق کنند کارمزد صفر برای آنها در نظر گرفته می‌شود و کارمزد معاملاتشان به پرتفو باز می‌گردد.

مدیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک آینده تصریح کرد: در چند ماه گذشته صندوق سعی کرده تا روند با ثبات خود را ادامه دهد و بازدهی 28.1 درصدی را بسازد. در چند ماه گذشته صندوق گنجینه آینده روشن از منظر بازدهی در رتبه اول صندوق‌های قابل معامله بوده است.

وی ادامه داد: مجدداً در بازه‌‌ی زمانی یک ماهه صندوق گنجینه آینده روشن (صایند)  با توجه به استقبال سرمایه‌گذاران درخواست افزایش سقف داده که در صورت موافقت سازمان بورس اوراق بهادار سقف صندوق از یک میلیارد واحد به دو میلیارد واحد ( معادل دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان ) افزایش پیدا می‌کند. صندوق گنجینه آینده روشن (صایند) با توجه به شرایط موجود روند بازدهی کسب شده  (28.1 درصد) را انتهای سال ۱۴۰۲ حفظ می‌کند، به همین دلیل صندوق گنجینه آینده روشن (صایند) می‌تواند به عنوان یک پیشنهاد جذاب در سبد سرمایه گذاران محترم در نظر گرفته شود.


تعداد بازدید : ۱۴۶
(یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲) ۱۷:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید