تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
یکشنبه / ۵ تیر ۱۴۰۱ / ۱۱:۴۴
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۷۵۲
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بازار سرمایه

پیش‌بینی بورس امروز/ اخباری که برای سهامداران مهم است

شاخص کل بورس روز گذشته روند نسبتا نزولی داشت.

پیش‌بینی بورس امروز/ اخباری که برای سهامداران مهم است
به گزارش تجارت‌نیوز، بورس روز گذشته افت ۰٫۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادلی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت می‌شود.
نرخ بهره بازار بین بانکی با افزایش ۰٫۱۴ درصدی نسبت به هفته گذشته به ۲۰٫۸۲ درصد رسید.(بانک‌مرکزی)

کارشناسان عقیده دارند که این افزایش نرخ بهره بازار بین بانکی به نفع بورس بوده و در بلند مدت می‌تواند این بازار را صعودی کند.

رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت گفت: در هیچ نقطه‌ای از جهان خودرو در بورس کالا عرضه نمی‌شود. البته ما مخالف این اتفاق نیستیم و به نظر شدنی است. اما موضوع این است که صنعت خودروسازی متولی و مدعی زیاد دارد و کسی پاسخگو نیست. دو ماه پیش از عرضه خودرو در بورس هم اعلام شد که در این مقطع زمانی عرضه در بورس کالا به صلاح نیست و رانت زیادی را جابه‌جا می‌کند. نامه‌ای که یک روز قبل از عرضه منتشر شد اتمام حجتی برای غیرقانونی بودن کار عرضه بود‌.(تجارت‌نیوز)

عدم عرضه خودرو در بورس کالا می‌تواند تاثیر منفی بر روی بورس و بازار معاملات خودرو بگذارد.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: از ابتدای سال تا پایان خرداد، سود سنواتی دو میلیون و ۹۰۰ هزار سهامدار به مبلغ بیش از چهار هزار میلیارد ریال، از ۴۴ شرکت دریافت و به حساب مردم واریز شده است.(سنا)

برخی کارشناسان عقیده دارند که پول حاصل از پرداخت سود سنواتی مجددا می‌تواند وارد بورس شود.

شبکه المیادین خبر داد نخست‌وزیر عراق به‌منظور رایزنی درباره روابط دیپلماتیک ایران و عربستان سعودی به تهران و ریاض سفر خواهد کرد. (فارس)

روز گذشته نیز بورل نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا به تهران سفر کرد و پس از قرار است نخست‌وزیر عراق وارد تهران شود. کارشناسان عقیده دارند که این سفر‌ها می‌تواند احتمال توافق در مذاکرات را افزایش دهد.
تعداد بازدید : ۱۰۸
(یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱) ۱۱:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید