تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
کارگزاری بانک آینده|عرضه و پذیرش

عرضه و پذیرش

مجوز پذیرش شرکت کارگزاری بانک آینده (سهامی خاص) طی نامه شماره 101637/ 121 مورخ 1398/10/09اداره امور کارگزران سازمان بورس و اوراق بهادار تهران به مدت 5 سال تمدید گردید.

مجوز فعالیت در عرضه و پذیرش14002

شرکت کارگزاری بانک آینده به عنوان مشاور پذیرش و مدیر عرضه شرکت فولاد سپید فراب کویر توانست این شرکت را در تالار بورس تهران در تاریخ 17/07/1398 عرضه کند.
فرآیند آماده سازی شرکت فولاد سپید فراب کویر از یکسال پیش به صورت فشرده در این شرکت آغاز شد و سرانجام این پروژه پذیرش و درج  این شرکت  با موافقت هیات محترم پذیرش شرکت بورس و اوراق بهادار  طی نامه شماره 10686/182 در تاریخ  10/06/1396 در بورس اوراق بهادار تهران با موفقیت به پایان رسید و این شرکت در  تاریخ 23/06/1398 به عنوان پانصد و سی و سومین  شرکت پذیرفته شده در بخش «ساخت فلزات اساسی»، گروه و طبقه «ساخت آهن و فولاد اساسی»، با کد «2710» و نماد "کویر" در فهرست نرخ های بازار دوم  بورس اوراق بهادار تهران درج شده است .

 

لوح تقدیر عرضه و پذیرش

 

 

 

 

 


مشاوره عرضه و پذیرش چیست؟

به فرآیند پذیرش هرنوع اوراق بهادار اعم از سهام شرکت ها، اوراق بدهی در هریک از بازارهای زیر مجموعه بورس و فرابورس به منظور فراهم شدن امکان معامله این اوراق، پذیرش گفته مي شود.

شرکت کارگزاری بانک آینده بر اساس ضوابط مصوب سازمان بورس اوراق بهادار به عنوان مشاور پذیرش، رابط اصلی متقاضی پذیرش و بورس یا فرابورس بوده و در این خصوص دارای سوابق متعدد و ارزنده می باشد.مزایا

برخی از مهمترین مزایای پذیرش در بازار سرمایه ذکر می­‌گردد:

 1.  سهولت تأمین مالی شرکت‌ها از بورس و بانکها
 2. افزایش نقدشوندگی سهام و کاهش هزینه سرمایه
 3. برخورداری از مشوق‌های دولت و بورس مانند معافیت مالیاتی
 4.  تعیین قیمت منصفانه سهام و سایر اوراق بهادار شرکت
 5.  سهولت در تغییر ترکیب سهامداران و نقل و انتقال
 6.  تسهیل وثیقه‌گذاری سهام توسط سهامداران

 


خدمات مشاور پذیرش

 1. خدمات قابل ارائه توسط مشاور پذیرش، شرح ذیر است:
 2.  ارائه مشاوره به متقاضی در خصوص پذیرش
 3.  سنجش میزان آمادگی متقاضی برای پذیرش
 4.  ارائه مدارک و اطلاعات درخواستی به بورسهای مرتبط
 5.  نظارت بر رعایت مقررات پذیرش توسط متقاضی در فرایند پذیرش
 6.   عرضه اولیه اوراق بهادار پذیرفته شده

خدمات مشاوره عرضه:

 1.        بررسی برنامه یا طرح موضوع تامین مالی ناشر و ارائه مشاوره در خصوص شیوه تامین مالی مناسب
 2.        ارائه مشاوره در خصوص قوانین و مقررات عرضه اوراق بهادار و تکالیف قانونی ناشر
 3.        ارائه راهنمایی‌های لازم جهت تهیه گزارش توجیهی.
 4.        بررسی اطلاعات،مدارک و مستندات تهیه گزارش توجیهی
 5.        نمایندگی قانونی ناشر نزد مراجع ذیصلاح به منظور پیگیری مراحل قانونی انتشار اوراق بهادار یا عرضه محصول
 6.        ارائه مشاوره به ناشر در خصوص میزان انتشار اوراق بهادار،شرایط انتشار، نحوه فروش یاپذیره نویسی اوراق، زمان بندی انتشار و عرضه اوراق بهادار و راهنمایی  ناشر در انتخاب عامل مناسب برای عرضه اوراق بهادار.
 7.        تعیین قیمت فروش یا پذیره نویسی اوراق بهادار.

 


فرآیند اجرا

 1. درخواست پذیرش: ابتدا متقاضی پذیرش سهام یا محصول،درخواست مکتوب خود را به کارگزاری بانک آینده ارسال می نماید و پس ازتفاهم اولیه قرارداد فی مابین بین کارگزاری و منقاضی  منعقد می‌گردد.
 2. تکمیل مدارک مورد نیاز: پس از انجام بررسی‌های مقدماتی، متقاضی می بایست کلیه مدارک مورد نیاز را که از سمت مشاور اعلام می گردد تکمیل نماید.
 3. ارائه مستندات به بورس: متقاضی پذیرش سهام یا محصول مدارک مورد نیاز از طریق مشاور پذیرش که کارگزاری بانک آینده می باشد به بورس مربوطه ارائه می نماید.
 4. برگزاری جلسه هیات پذیرش: پس از تکمیل پرونده شرکت و ارائه کلیه اطلاعات مورد نیاز، با هماهنگی بورس مربوطه، جلسه هیات پذیرش تشکیل می‌گردد. تصمیم گیری در خصوص پذیرش یا رد درخواست پذیرش، وضع شروط پذیرش و یا شرایط خاص برای انجام معامله، در صلاحیت هیات پذیرش می باشد.
 5. تکمیل مدارک و درج در فهرست: پس از برگزاری جلسه هیات پذیرش و امضای صورت جلسه،فاز بعدی اقدامات اجرایی در خصوص درج انجام می گردد.
 6. عرضه سهام یا محصول: در آخرین مرحله عرضه سهام یا محصول بر اساس دستوالعمل‌های تعیین شده به میزان تعداد سهم یا محصول تعهد شده توسط متقاضی صورت می پذیرد.