تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
یکشنبه / ۵ تیر ۱۴۰۱ / ۱۱:۴۶
سرویس : بورس انرژی
کد خبر : ۲۷۵۳
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بورس انرژی

مزیت عرضه برق در بورس انرژی چیست؟

قرار است برق صنایع پر مصرف در زمان‌های مشخص قطع شود

مزیت عرضه برق در بورس انرژی چیست؟
قرار است برق صنایع پر مصرف در زمان‌های مشخص قطع شود، این قطعی برق می‌تواند قیمت محصولات تولید شده در صنایع را افزایش دهد.
به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس مصوبه جدید قرار است برق صنایع در زمان پیک مصرف با برنامه از پیش تعیین شده قطع شود. این قطعی برق در وهله می‌تواند قیمت محصولات را افزایش دهد اما در شرایطی در بلندمدت صنایع می‌توانند سودآوری خوبی داشته باشند.
امیر توپچی‌پور، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در مورد بحث قطعی برق گفت: این انتظار وجود داشت که دولت با یک برنامه‌ریزی دقیق نسبت به قطعی برق شرکت‌های سیمانی و فولادی به طور دوره‌ای و نوبتی اقدام کند تا تولیدات این محصولات با مشکل مواجه نشود و شرکت‌ها بتوانند برنامه‌ریزی برای تولید داشته باشند. براساس آنچه اعلام شد شرکت‌ها می‌توانند شبانه تولید خودشان را ادامه دهند که این اتفاق تاثیر مثبتی در روند بازار خواهد داشت.

وی اضافه کرد: البته این مشکل هنوز به طور کامل برطرف نشده است. علاوه بر آن ظرفیت تولید کشور کمتر از ۱۰۰ میلیون تن است که پاسخگوی تقاضای موجود نیست. زمانی که تولید کارخانه‌ها در حوزه سیمان کاهش پیدا ‌کند در بحث عرضه و تقاضا و قیمت‌ها تاثیر خواهد داشت. ایران از آن دسته کشورهایی است که گاز و برقی ارزان دارد و به همین دلیل شرکت‌های فولادی اقدام به تاسیس کوره‌های الکتریکی کردند و در حال حاضر ۸۰ درصد فولاد کشور از طریق همین کوره‌ها بدست می‌آید. باقطعی برق تولید فولاد کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

تعداد بازدید : ۱۳۴
(یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱) ۱۱:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید