تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۱:۱۰
سرویس : بورس کالا
کد خبر : ۳۰۵۴
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بورس کالا

خرید خودرو از بورس کالا با کد ملی

متقاضیان خرید خودرو در بورس کالا می‌توانند تا ساعت ۱۷ امروز سه‌شنبه ۲۵ مرداد سفارش خود ثبت کنند.

خرید خودرو از بورس کالا با کد ملی
براساس مشخصات کالای قابل عرضه هر کد ملی مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی از کدهای عرضه شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو است. صدور سند و شماره‌گذاری خودرو نیز فقط به اسم شخص خریدار است.

ایسنا گزارش داد، موانع موجود بر سر راه ورود خودرو به بورس کالا برداشته شده است. در این راستا ۲۶ مرداد ۳۵۰ دستگاه فیدلیتی و ۲۵۰ دستگاه دیگنیتی متعلق به گروه بهمن موتور راهی تالار صنعتی می‌شود.

براساس اطلاعیه عرضه ۸۵ دستگاه از این خودروها فیدلیتی ۷ نفره تیپ ۲ مشکی و ۹۰ دستگاه فیدلیتی ۷ نفره تیپ ۲ سفید است که با قیمت‌های ۷۷۲میلیون تومان عرضه می‌شوند.

۸۵ دستگاه فیدلیتی پنج نفره تیپ یک مشکی و ۹۰ دستگاه فیدلیتی ۵ نفره تیپ یک سفید نیز به قیمت ۷۵۸میلیون و ۵۰۰هزار تومان و همچنین ۱۲۵ دستگاه دیگنیتی پرایم مشکی و ۱۲۵ دستگاه دیگنیتی پرایم سفید هر یک به قیمت ۸۲۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان عرضه می‌شوند.

مطالعه بیشتر:
 عرضه دیگنیتی و فیدلیتی در بورس کالا از فردا
خریداران چه هزینه‌هایی را باید پرداخت کنند؟
علاوه بر هزینه خودرو، خریداران ملزم به واریز ۹درصد مالیات بر ارزش‌افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش هستند. همچنین برای فیدلیتی هزینه ۱۷میلیون و ۳۹۱هزار و ۹۰۲ تومان شامل مالیات و عوارض شماره‌گذاری، هوشمندسازی کارت خودرو، خدمات پست، تولید پلاک و شماره‌گذاری، هزینه بیمه شخص ثالث را پرداخت کنند.

برای دیگنیتی نیز هزینه ۳۵میلیون و ۳۵۰هزار تومان شامل هوشمندسازی کارت خودرو، خدمات پست، تولید پلاک و شماره‌گذاری و بیمه شخص ثالث باید توسط خریداران به نام شرکت بهمن موتور واریز شود.

با خوردن روزانه ی این دمنوش به وزن ایده آل برسید
گیاهی+ضمانت مرجوعی
با خوردن روزانه ی این دمنوش به وزن ایده آل برسید گیاهی+ضمانت مرجوعی

مطالعه بیشتر:
 نحوه خرید خودرو از بورس کالا / بازار خودرو بالاخره شفاف می‌شود
زمان ثبت سفارش و نحوه خرید خودرو از بورس کالا
ثبت سفارش خودرو عرضه ۲۶ مرداد تا ساعت ۱۷ امروز (سه‌شنبه ۲۵ مرداد) امکان‌پذیر است.

متقاضیان برای خرید خودرو در بورس‌کالا ابتدا باید نسبت به اخذ کد معاملات بورس‌کالا اقدام کنند. نحوه اخذ کد بورس‌کالا نیز به این شکل است که متقاضیان به صورت آنلاین یا حضوری به یکی از کارگزاری‌های مجاز مراجعه و کد بورس‌کالا را دریافت می‌کنند. البته قبل از آن باید در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و احراز هویت شده باشند.

متقاضیان پس از اخذ کد بورس‌کالا، باید نسبت به گشایش حساب وکالتی اقدام کنند. حساب وکالتی حسابی است که به بورس‌کالا امکان می‌دهد پس از آنکه خریدار در فرآیند رقابت شرکت و کالا را خریداری کرد، بتواند از آن حساب برداشت کند و به این ترتیب مراحل تسویه انجام شود.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، این است که برای خرید خودرو، باید بخشی از قیمت پایه خودرو (براساس اعلام بورس‌کالا) در حساب وکالتی خریدار موجود باشد.

به این ترتیب زمانی که ثبت‌سفارش صورت می‌گیرد، این مبلغ تا زمان انجام فرآیند حراج در حساب وکالتی مسدود می‌شود.

پس از نهایی شدن ثبت‌سفارش خریداران در روزی که عرضه و فرآیند حراج صورت می‌گیرد، خریداران بر مبنای قیمت پایه در فرآیند حراج شرکت و در صورتی که تقاضا از عرضه بیشتر باشد در رقابت شرکت می‌کنند.

همچنین مالیات ارزش‌افزوده‌ای که پرداخت می‌شود بر مبنای قیمت نهایی است که خریدار در سامانه ثبت و خرید خود را نهایی کرده است. به این ترتیب خریداران باید کلیه هزینه‌های اعلامی را برای خرید خودرو در نظر بگیرند.
تعداد بازدید : ۲,۲۳۳
(سه شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۱:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید