تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
سه شنبه / ۲۴ آبان ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۲
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۳۴۴۴
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بازار سرمایه
نکات مثبت معاملات منفی دیروز

بهترین رویداد ممکن برای بازار سهام

نفوذ قیمت‌ها در بازه منفی معاملات بیش از روز یکشنبه بود و سهامداران مجموعا ۴۶ هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان از ارزش سبد سهام خود را (حاصل از افت قیمت‌ها و نه فروش سهام) از دست دادند.

 
بورس نیوز:

بازار سهام کشور در حالی دیروز هم نزول را در دستور کار خود قرار داده بود که این افت از چند منظر قابل بررسی است. اول آنکه دیروز علی رغم افت قیمت ها، اما شاهد تشکیل صف فروش جدی در بازار سهام نبودیم و سهامداران شانس این را داشتند که سهام خود را در قیمت‌هایی حتی در بازه منفی به فروش برسانند. در مقابل باید گفت، نفوذ قیمت‌ها در بازه منفی معاملات بیش از روز یکشنبه بود و سهامداران مجموعا ۴۶ هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان از ارزش سبد سهام خود را (حاصل از افت قیمت‌ها و نه فروش سهام) از دست دادند. با ثبت نزول دیروز، سود ریالی سهامداران از ابتدای پائیز امسال تا به امروز به ۱۷۷ هزار و ۱۰۳ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد و زیان دلاری این گروه به بیش از ۲۱.۱ میلیارد دلار رسید.
نکته مثبت دیگر در معاملات دیروز، ارزش معاملات بود که همچنان نسبت به روز‌هایی که به زحمت ارزش معاملات به ۲ همت می‌رسید فاصله قابل قبولی دارد و در محدوده حدود ۴ همتی قرار دارد.

 

بورس نیوز
نکات مثبت

بهترین رویداد ممکن برای بازار سهام در مقطع فعلی

به نظر می‌رسد در مقطع فعلی عدم انتشار اخبار نامناسب از بودجه سال ۱۴۰۲ بهترین خبر برای بازار سهام در مسیر صعودی باشد. به خاطر داریم که سال گذشته در همین روز‌ها بود که علی رغم صحبت‌های مثبت نمایندگان مجلس یک رقم ۹۰ هزار میلیارد تومانی در بودجه به عنوان اصلاح قیمت انرژی گنجانده شده بود. عدم وجود چنین اعدادی در بودجه سبب خواهد شد بازار سهام به شدت خوش قیمت این روز‌ها روند صعودی خود را در روز‌های آتی پیش بگیرد. در همین راستا دیروز بودجه سال ۱۴۰۲ به دست هیئت دولت رسیده و مسئولان دولتی عنوان کردند که اول آذرماه لایحه بودجه را جهت بررسی به مجلس ارسال می‌کنند.

از اخبار مهم دیروز می‌توان به تعیین بازارگردان برای نماد "پالایش" اشاره کرد که می‌تواند این ETF را پس از روز‌ها در وضعیت مناسب تری قرار دهد.

از دیگر اخبار مهم دیروز در صحنه بین الملل می‌توان به در اختیار گرفته شدن مجلس سنا آمریکا توسط حزب دموکرات اشاره کرد. این وضعیت می‌تواند تمرکز قدرت در آمریکا را بالا ببرد که در نهایت منجربه ثبات قیمت‌ها و عدم شتاب بیش از اندازه قیمت‌ها در بازار شود.

دیگر خبر مهم در صحنه بین الملل می‌توان به دیدار شی جین پینگ و جو بایدن در اجلاس جی ۲۰ اشاره کرد. این دو برای اولین بار با همدیگر ملاقات می‌کنند و این دیدار می‌تواند شرایط را در معادلات جهانی به خصوص بحث تایوان حیاتی باشد.

تعداد بازدید : ۱۲۲
(سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱) ۱۰:۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید