یکشنبه / ۲۷ تیر ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۶
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۱۱۰۰
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بازار سرمایه

کارشناس بورس: بازار سرمایه به تعادل رسیده است

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که پس از افت و خیزهای بسیار، خوشبختانه بازار سهام به تعادل رسیده گفت: باید از تجربیات بورس و معاملات آن در سال گذشته کسب تجربه کرد.

کارشناس بورس: بازار سرمایه به تعادل رسیده است
محمد مهدی مومن‌‌زاده در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایط کنونی بازار سرمایه گفت: پس از افت و خیزهای بسیاری که کلیت این بازار در سال گذشته و همچنین اوایل امسال داشت، خوشبختانه بازار سهام به تعادل رسیده و مورد توجه سهامداران قرار گرفته است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: یکی از درس‌های مهمی که باید از بورس و معاملات آن در سال گذشته کسب کرد این است که فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسبی در میان سرمایه‌گذاران از منظر سهامداری و توجه به مسایل بنیادی در شرکت‌ها و صنایع مختلف بورسی انجام شود.

وی اضافه کرد: جدای از این موضوع شاید لازم باید بخشی از سهامداران به‌صورت غیرمستقیم و با استفاده از ظرفیت‌ صندوق‌های سرمایه‌گذاری از بازار سهام کسب سود و منفعت کنند؛ چرا که این بازار یکی از بازارهای تخصصی است که تحت تاثیر خبرهای مختلف می‌تواند روند کاهشی و یا افزایشی به خود گیرد.

مومن‌‌زاده ادامه داد: به عنوان مثال تحول در تفکر راهبردی می‌تواند دلیل موفقیت یک بنگاه اقتصادی باشد و هیات مدیره با تفکر خلق ارزش برای ذینفعان پای به عرصه فعالیت بگذارد. بنابراین از این منظر و سایر موارد باید به سودآوری یک بنگاه تولیدی نگریسته شود و سهامداران نیز از سرمایه‌گذاری خود به این مولفه‌ها نیز دقت کنند.

عضو هیات مدیره شرکت فولاد خوزستان با اشاره به این که در راهبرد نوینی که در دنیای امروز مبنای فعالیت سازمان‌های پیشرو در نظر گرفته می‌شود، ملاک تصمیم‌گیری تفکر ارزشی است، در خصوص وضعیت شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه گفت: در حال حاضر در اکثر نسبت‌های مالی، عملیاتی و عملکردی ما رتبه اول صنعت فلزات اساسی در بازار سرمایه را در اختیار داریم. ضمن این که در شاخص هایی همچون بازدهی دارایی ها، بازدهی حقوق صاحبان سهام، کیفیت سود، کیفیت فروش، نسبت های نقدینگی مربوط به پرداخت سود، حاشیه های سودآوری و سایر نسبت هایی که بر اساس اطلاعات سایت کدال نیز در دسترس هستند، فولاد خوزستان رتبه اول صنعت فلزات اساسی را دارد.  

 

مومن‌‌زاده همچنین یکی از راهبردهای اصلی این شرکت را کیفی‌سازی عملکرد مجموعه در بازار سرمایه بیان کرد که بر این اساس، اقداماتی انجام شده تا از سهامداران حمایت شود.

 

وی گفت: در طول سال گذشته و سال جاری با انواع ابزارهایی که در اختیار بود از جمله بازارگردانی و سهام خزانه حمایت خوبی از سهام شرکت صورت گرفت و در حال حاضر می توانیم بگوییم که نسبت بازدهی سهام در همین روزها و ماه‌های طی شده از سال 1400 نسبت به بسیاری از شرکت‌های هم گروه و شاخص کل بازار بازدهی بهتری داشته است و این یک موفقیت است.

تعداد بازدید : ۱۰۳
(یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰) ۰۸:۳۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید