تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
دوشنبه / ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / ۱۰:۲۶
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۲۸۰۹
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بازار سرمایه
عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد:

ضرورت حمایت و تقویت دولت و مجلس از بازار سرمایه

با توجه به اینکه بازار سرمایه می‌تواند بخش فعال در پیشرفت اقتصادی کشور باشد، بنابراین، حمایت و تقویت از بازار سرمایه امری ضروری برای دولت و مجلس است.

ضرورت حمایت و تقویت دولت و مجلس از بازار سرمایه
 
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید به اینکه بازار سرمایه و مجموع اقتصاد کشور باید سیاست‌ها و راهبردهای کلان داشته باشند به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: پیش‌بینی‌پذیری بازار سرمایه و اقتصاد کشور از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود.

محسن زنگنه با تاکید براهمیت پیش‌بینی پذیر بودن اقتصاد گفت: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین مشکلات اقتصادی کشور پیش بینی پذیر نبودن اقتصاد است. در صورتی که این امکان فراهم نشود خود به اصلی‌ترین بازدارنده رشد اقتصادی تبدیل خواهد شد.

وی افزود: اگر قرار براین است که در سال‌های آتی تورم همچنان بالا باشد، اقتصاد کشور نیازمند پیش‌بینی پذیری است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه برخی راهبردها و سیاست‌های اقتصادی بطور شفاف و آشکار پیش روی فعالان اقتصادی نیست. بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و مدیران بازار سرمایه باید اقتصاد را یک فرآیند به هم پیوسته ببینند.

زنگنه با تاکید به اینکه دولت برای حمایت از بازار سرمایه نباید به افزایش و گسترش بازارهای رقیب اقدام کند، عنوان کرد: حمایت و تقویت از بازار سرمایه امری ضروری است و با توجه به اینکه بازار سرمایه می‌تواند بخش فعال در پیشرفت اقتصادی کشور باشد، بنابراین، حمایت و تقویت از بازار سرمایه امری ضروری برای دولت و مجلس است.

وی در پایان با بیان اینکه پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد و سیاست‌های اقتصادی از اهمیت والایی برخوردار است، گفت: مهم‌ترین تکلیف دولت و مجلس در برنامه‌ریزی این است که اقتصاد را برای فعالان اقتصادی پیش‌بینی پذیر کنند و در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد موتور رشد اقتصادی به حرکت در خواهد آمد.

تعداد بازدید : ۱۰۸
(دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱) ۱۰:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید