تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۱۸ تیر ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۷
سرویس : فرابورس
کد خبر : ۲۸۳۸
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس فرابورس
با توجه به سابقه بازارگردان صورت می‌گیرد؛

تعدیل تعهدات بازارگردانی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس تهران

بورس تهران تعهدات روزانه بازارگردان در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله را برای بازارگردان هایی که تعهدات خود را به نحو احسن انجام می دهند، تعدیل می کند.

تعدیل تعهدات بازارگردانی صندوق‌های قابل‌معامله در بورس تهران
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت بورس اوراق بهادار تهران، سرپرست مدیریت عملیات بازار ابزارهای نوین با بیان مطلب فوق گفت: وجود رکن بازارگردان در اغلب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس الزامی است، لذا بازارگردانی موثر و کارا تاثیر بسزایی در روند معاملات صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و میزان رضایتمندی سرمایه گذاران دارد.

به گفته وحید مطهری نیا، بازارگردانی موثر با افزایش عمق بازار مانع از کاهش و افزایش هیجانی قیمت در صندوق های قابل معامله گشته و هدف حداقل کردن فاصله قیمت از NAV را فراهم می‌کند. از این رو در صورت مطلوب بودن عملکرد بازارگردان در دوره‌های سه ماهه از لحاظ نقدشونگی صندوق و فاصله قیمت از NAV، امکان تعدیل تعهدات بازارگردانی فراهم خواهد بود.

او یاد آور شد: شیوه بازارگردانی در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله مبتنی بر حراج بوده که مطابق با این روش بازارگردان در طول فعالیت بازارگردانی، به طور همزمان سفارش خرید و فروش را با رعایت حداقل سفارش انباشته و دامنه مظنه در سامانه معاملات ثبت می کند. بازارگردان موظف است در هر جلسه معاملاتی نسبت به ثبت سفارش بصورت سفارش روز، با رعایت پارامترهای مذکور اقدام کند.

مطهری نیا در پایان گفت: بورس تهران به صورت روزانه و دوره‌ای مطابق با دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بورس اوراق بهادار تهران، اقدام به بررسی فعالیت بازارگردان ها و نحوه ایفای تعهدات آنان می کند و در صورتی که بازارگردان به صورت موثر اقدام به انجام فعالیت بازارگردانی کند، می تواند با ارائه تقاضا به بورس پارامترهای بازارگردانی خود را تعدیل کند.
تعداد بازدید : ۱۹۷
(شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱) ۱۰:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید