تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۲۵ تیر ۱۴۰۱ / ۱۴:۴۱
سرویس : فرابورس
کد خبر : ۲۸۷۸
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس فرابورس
آغاز پذیره‌نویسی صندوق آوند از امروز در فرابورس

بازار ابزارهای نوین مالی یک ETF جدید را میزبانی می‌کند

پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری ثابت آوند مفید در نماد «آوند» از امروز ۲۵ تیرماه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران آغاز شد و به مدت ۲ روز کاری یعنی تا فردا ادامه خواهد داشت.

بازار ابزارهای نوین مالی یک ETF جدید را میزبانی می‌کند
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فرابورس ایران، صندوق آوند از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بوده و سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق شبکه کارگزاری‌های عضو فرابورس به خرید واحدهای آن اقدام کنند.

از میان واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار آوند، ۹۹۰ میلیون واحد با قیمت پایه ۱۰ هزار ریال پذیره‌نویسی عمومی شده و ۱۰ میلیون واحد نیز تحت عنوان واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز از سوی موسسان صندوق پذیره‌نویسی می‌شود.

معامله‌گران حقیقی و حقوقی می‌توانند بدون محدودیت سفارش در پذیره‌نویسی این صندوق ETF که به روش قیمت ثابت انجام می‌شود، شرکت کنند و اگر ۹۹۰ میلیون واحد سرمایه‌گذاری عادی قبل از اتمام ۲ روز کاری خریداری شود، عملیات پذیره‌نویسی متوقف خواهد شد.

درباره آوند

نگاهی به حدنصاب سرمایه‌گذاری‌های آوند که در امیدنامه این صندوق آمده است نشان می‌دهد صندوق سرمایه‌گذاری ثابت آوند مفید از نوع دوم صندوق‌های با درآمد ثابت است و می‌تواند سرمایه‌گذاری در سهام را به به حداکثر ۵ درصد و سرمایه‌گذاری در اوراق درآمد ثابت و سایر دارایی‌هایی بدون ریسک را به حداقل ۹۰ درصد برساند.

شرکت سبدگردان مفید به عنوان مدیر صندوق و موسسه حسابرسی رازدار به عنوان متولی آوند در این پذیره‌نویسی نقش‌آفرینی می‌کنند. همچنین موسسه حسابرسی بیات رایان و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی مفید به ترتیب عهده‌دار نقش‌های حسابرس و بازارگردان در این عرضه هستند.
تعداد بازدید : ۲۵۸
(شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱) ۱۴:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید