تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
یکشنبه / ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۴
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۳۰۳۲
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بازار سرمایه
در نشست مشترک دو کانون بازار سرمایه مطرح شد؛

منفعت هیچ گروهی در بورس، بر دیگری ارجح نیست

هم افزایی و همکاری تمامی نهادهای فعال در بازار سرمایه به گسترش این بازار کمک شایانی می کند، اقدامی که تمامی اهالی بازار سرمایه را منتفع خواهد کرد. در این بازار منفعت هیچ گروهی بر گروه دیگر ارجح نیست.

منفعت هیچ گروهی در بورس، بر دیگری ارجح نیست
 
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، نشست مشترک کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و کانون کارگزاران بورس ظهر امروز ۲۳ مرداد در محل هتل پارسیان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست، سعید اسلامی بیدگلی با بیان اینکه هر دو کانون در راستای منافع کلی بازار سرمایه و بهبود این بازار در تلاش هستند، اظهار کرد: هر دو کانون در اقدامات خود، از آرا و نظرات کانون دیگر نیز بهره می‌برند و برگزاری چنین نشست‌هایی بیانگر این است که تمامی نهادها در بازار سرمایه لازم است در جهت هم افزایی این بازار گام بردارند.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری تصریح کرد: در بازار سرمایه منافع هیچ گروهی بر گروه دیگر ارحج نیست و منفعت بلندمدت بورس با رعایت قواعد بازار، هدف اصلی هر نهادی در بازار سرمایه است.

او با بیان اینکه باز شدن گره‌های اقتصادی کشور، پیچیده و طولانی مدت شده است، گفت: از آنجا که بازیگران بسیاری از این گره‌ها بهره می برند، لازم است همه گروه‌ها و نهادهای بازار با کمک و همراهی یکدیگر، گره ها را باز کنند.

همچنین در ادامه این نشست، دبیرکل کانون کارگزاران بورس با تبریک روز خبرنگار، حرفه خبرنگاری را حرفه ای خطیر برشمرد و اذعان کرد: اخبار در حوزه بازار سرمایه به سرعت نمود بیرونی پیدا می‌کنند و بر قیمت‌ها تاثیرگذارند. از طرف دیگر، برخی از اخبار می‌توانند مبنای مجرمانه داشته باشند.

محمدرضا دهقانی احمدآباد با بیان اینکه حرفه خبرنگاری به عدالت در بازار کمک شایانی می‌کند، ابراز کرد: خبرنگاران به دسترسی به اطلاعات و در نتیجه به دسترسی منصفانه‌تر به بازارهای مالی کمک می‌کنند.

او با اشاره به هماهنگی میان دو کانون، خاطرنشان کرد: هدف اصلی از این هماهنگی، کمک به توسعه بازار سرمای‌ است تا با گسترده تر شدن این بازار، تمامی اهالی بازار سرمایه از آن منتفع شوند.

این خبر تکمیل می‌شود...

تعداد بازدید : ۱۸۴
(یکشنبه ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید