تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ / ۰۹:۲۵
سرویس : بورس کالا
کد خبر : ۳۱۴۳
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بورس کالا

سکه و سیمان در صدر معاملات گواهی سپرده بورس کالا

بازار گواهی سپرده در هفته گذشته شاهد دست به دست شدن ١٢ میلیون و ٧٧٣ هزار ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ٣٢١ میلیارد تومان بود. سکه از لحاظ ارزش و سیمان از لحاظ حجم، برتر از سایر دارایی ها، در مقام نخست ایستاد.

سکه و سیمان در صدر معاملات گواهی سپرده بورس کالا
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران در هفته‌ای که گذشت ١٢ میلیون و ٧٧٣ هزار و 5٢٧ ورقه بهادار مبتنی بر کالا به ارزش بیش از ٣٢١ میلیارد تومان دست به دست شد. ارزش معاملات هفته منتهی به 4 شهریور بیش از 5٢٧ میلیارد تومان برای ١4 میلیون و 44٣ هزار و ١4٨ ورقه بهادار مبتنی بر کالا بود.

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالا، یک میلیون و ١٣٩ هزار و 4� � اوراق گواهی سپرده سکه طلا در حالی دست به دست شد که این دارایی پایه با ارزش بیش از ١56 میلیارد تومان ثبت شد. اوراق مبتنی بر طلا با کسب سهم ٣٧ درصدی در ارزش معاملات، جایگاه نخست و با سهم ٩ درصدی در حجم معاملات، رتبه سوم بازار را از آن خود کرد.

سیمان با ثبت معامله ٨ میلیون و ١4١ هزار گواهی سپرده رتبه نخست را از نظر حجم از آن خود کرد و ارزش معاملات این دارایی بیش از 5 میلیارد و ٨65 میلیون تومان شد. سهم این دارایی از حجم کل معاملات 64 درصد بود و از لحاظ حجم در جایگاه نخست ایستاد.

همچنین در این مدت ٣ میلیون و 6� هزار و ٩4 گواهی سپرده زعفران نیز به ارزش نزدیک ١١٩ میلیارد و ٣5٧ میلیون تومان دست به دست شد که این دارایی پایه، رتبه دوم در حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. سهم زعفران از حجم کل معاملات ٢4 درصد و از ارزش کل معاملات ٣٧ درصد برآورد شد.

ارزش معاملات 4٣٣ هزار و ٢١ گواهی سپرده شیشه نیز از رقم ٣٩ میلیارد و ٧٢٣ میلیون تومان فراتر رفت و این دارایی توانست مقام سوم را از لحاظ ارزش بعد از سکه و زعفران از آن خود کند. این دارایی پایه، سهم ١٢ درصدی را از لحاظ ارزش کل معاملات از آن خود کرد.

در بازار اوراق بهادار کالایی مبتنی بر زیره سبز در هفته قبل در مجموع ١٢ قرارداد دست به دست شد که ارزش نزدیک یک میلیون و 5� � هزار تومان را به ثبت رساند.
تعداد بازدید : ۱۲۸
(شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱) ۰۹:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید