تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
چهارشنبه / ۲۷ مهر ۱۴۰۱ / ۰۸:۵۶
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۳۳۵۳
گزارشگر : ۱۵۵۸
سرویس بازار سرمایه

پیش‌بینی بورس امروز / عرضه اولیه‌ای جدید در راه فرابورس

شاخص کل بورس دیروز رشد کمتر از یک درصدی داشت. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

پیش‌بینی بورس امروز / عرضه اولیه‌ای جدید در راه فرابورس
به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس تهران دیروز با افت هزار و ۴۵۲ واحدی به سطح یک میلیون و ۳۱۲ هزار واحدی رسید. شاخص هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و در محدوده ۳۷۷ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی می‌شود.

حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: سازمان خصوصی‌سازی در حال بررسی ۲۰ شرکت دولتی است. سهام تیم‌های استقلال و پرسپولیس، سهام ایران خودرو و سایپا، شرکت‌های کشت و صنعت، سهام عدالت، باقی‌مانده سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و شرکت هواپیمایی کیش ایر از جمله شرکت‌هایی است که واگذاری آن هم‌اکنون در حال بررسی است. (تحلیل بازار)

واگذاری سهام این شرکت‌ها در وهله اقتصاد را به شفافیت می‌رساند و پس از نقدینگی جدید و پر قدرت وارد بازار سرمایه می‌کند.

افشین محمودیان، معاون مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور گفت: شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از اول آبان‌ماه ۱۴۰۱ به‌عنوان نخستین گروه فراخوان شده، ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی هستند.(سازمان امور مالیاتی)

کارشناسان عقیده دارند این موضوع می‌تواند به شفافیت بیشتر شرکت‌های فعال در بازار سرمایه کمک کند.

رضا عیوضلو عضو موظف هیئت مدیره سازمان بورس اظهار کرد: در بخش بورس‌ها در سیستم‌های معاملاتی جایگزین با هدف عمق بخشیدن به معاملات حرکت خواهیم کرد اعتقاد داریم که در بخش اجرایی بازارگردان ها مشکلاتی وجود دارد به سمت اصلاح فرآیند و این بخش خواهیم رفت.(باشگاه خبرنگاران)

اصلاح فرآیند بازارگردانی به گردش نقدینگی و افزایش اعتماد در بازار سرمایه کمک شایانی می‌کند.

سیزدهمین شرکت جدید سال با عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت سوژمیران در نماد «فسوژ»، ۳۰ مهر در فرابورس وارد می‌شود.(بنض بورس)

عرضه اولیه یک شرکت جدید می‌تواند اعتماد و پول جدید به با
تعداد بازدید : ۱۰۴
(چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱) ۰۸:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید