تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
یکشنبه / ۱۵ آبان ۱۴۰۱ / ۱۰:۱۴
سرویس : بورس کالا
کد خبر : ۳۴۱۰
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بورس کالا

امروز و فردا عرضه سیمانی‌ها دنبال می‌شود؛

تداوم عرضه‌های ۱.۲ میلیون تنی سیمان در بورس کالا

امروز و فردا عرضه سیمانی‌ها دنبال می‌شود؛
 
عرضه‌های سیمانی‌ها در هفته جاری از امروز (یکشنبه ۱۵ آبان) آغاز و فردا (دوشنبه ۱۶ آبان) هم تداوم می‌یابد. در عرضه‌های امروز، ۶۵ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۱۹۱ هزار و ۷۶۲ تن انواع سیمان را روی تابلوی عرضه می‌برند. سیمانی‌ها تا پایان هفته دوم آبان (۱۳ آبان)، در مجموع بیش از ۳۴ میلیون تن انواع سیمان را به ارزش ۲۲.۱ همت (هزار میلیارد تومان) در تالار سیمان بورس کالا فروختند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از کالاخبر، تالار سیمان در بورس کالا امروز یکشنبه ۱۵ آبان میزبان عرضه یک میلیون و ۱۹۱ هزار و ۷۶۲ تن انواع سیمان از سوی ۶۵ شرکت سیمانی است. از کل عرضه‌های امروز سیمانی ها در بورس کالا، ۹۳۲ هزار و ۷۲ تن سیمان از نوع تیپ ۲، ۱۷۰ هزار و ۹۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۴۲۵، ۸۰ هزار و ۴۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۳۲۵ و ۹ هزار و ۲۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۵۲۵ خواهد بود.

۶۵ شرکت سیمانی که امروز عرضه دارند، به ترتیب بالاترین حجم عرضه، شامل شرکت‌های سیمان تهران، آبیک، ساوه، صوفیان، سپاهان، مازندران، هرمزگان، ارومیه، شرق، شاهرود، فراز فیروزکوه، صنایع سیمان سامان غرب، هگمتان، خزر، گروه صنعتی ومعدنی سیمان تجارت مهریز، کرمان، بجنورد، ممتازان کرمان، شمال، پیوند گلستان، عمران انارک، اردستان، نیزار قم، فارس نو، کارخانجات سیمان لامرد، داراب، ایلام، فیروزکوه، آذر آبادگان خوی، مجتمع سیمان غرب آسیا، منددشتی و غرب هستند.

همچنین شرکت‌های صنایع سیمان شهرکرد، توسعه گستر هلال خاورمیانه (سیمان مارگون)، صنایع سیمان گیلان سبز، جوین، ساروج اصفهان، خاش، صنایع سیمان نهاوند، زاوه تربت، آرتا اردبیل، خوزستان، دشتستان، قائن، خمسه، اصفهان، لار سبزوار، زنجان، زابل، کیاسر، فارس، کویر کاشان، کاوان بوکان، کردستان، بین‌المللی ساروج بوشهر، خاکستری نی ریز، باقران، توسعه ماهان کرمان، نائین، دورود، سپهر قیر و کارزین، یاسوج، استهبان، قشم و کارون نیز از دیگر شرکت‌هایی هستند که محصول خود را روی تابلو می‌برند.

معامله ۳۲ میلیون تنی سیمانی ها تا هفته منتهی به ۱۳ آبان

از ابتدای فروردین امسال تا هفته دوم آبان، در مجموع ۴۱ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۷۴ تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۴۱ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۹۶۳ تنی روبه رو و ۳۴ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۶۹۲ تن آن به ارزش بیش از ۲۲ هزار و ۱۵۱ میلیارد تومان معامله شد.

 

سیمانی ها

معامله ۳۶۶ میلیون گواهی سپرده سیمان تا هفته دوم آبان

از ابتدای سال جاری تا هفته منتهی به ۱۳ آبان، در مجموع ۳۶۶ میلیون و ۸۵۴ هزار گواهی سپرده سیمان معادل ۳۶۶ هزار و ۸۵۴ تن سیمان دست به دست شد و ارزش بیش از ۲۶۳ میلیارد و ۸۰۱ میلیون تومانی را رقم زد.

در سال گذشته نیز که شاهد راه‌اندازی گواهی سپرده سیمان در تاریخ ۹ آبان ۱۴۰۰ بودیم در مجموع ۱۵۵ میلیون و ۷۷۶ هزار ورق بهادار مبتنی بر کالا معادل ۱۵۵ هزار و ۷۷۶ تن سیمان به ارزش ۹۰ میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفته بود.

1

 

تعداد بازدید : ۱۶۲
(یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱) ۱۰:۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید