تماس با ما:۴۲۷۶۴۰۰۰-۰۲۱
شنبه / ۲۱ آبان ۱۴۰۱ / ۱۰:۴۰
سرویس : بازار سرمایه
کد خبر : ۳۴۳۰
گزارشگر : ۱۹۳۰
سرویس بازار سرمایه

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با سنا:

رشد جهانی قیمت کامودیتی‌ها سود ۷۰ درصد از شرکت‌های بورسی را افزایش می‌دهد

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با سنا:
 
محمد خبری‌زاده گفت: با بازگشت خوش‌بینی‌ها به بازارهای کالایی جهان، نفت رشد قیمتی ۳ درصدی داشت و کالاهای مانند مس، روی و آلومینیوم نیز با افزایش نرخ بیش از ۵ درصدی همراه شدند. همین مسئله بر بازار سرمایه ما اثرگذار خواهد بود، چراکه حدود ۷۰ درصد بازار ما به قیمت‌های جهانی متصل است و این رشد باعث افزایش ارزندگی بازار ما می‌شود.

محمد خبری‌زاده، عضو هیئت مدیره کارگزاری بانک کارآفرین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بورس ایران (سنا) بیان کرد: از بعد از ظهر روز پنج‌شنبه که آمار تورم کشور آمریکا اعلام و مشخص شد روند افزایشی تورم در آمریکا کندتر از پیش‌بینی‌ها بوده است، این مورد سبب شد کمی خوش‌بینی‌ها به بازارهای کالایی جهان بازگردد و نرخ کامودیتی‌ها در بازارهای کالایی افزایش پیدا کند به شکلی که نفت رشد قیمتی ۳ درصدی داشت و کالاهای مانند مس، روی و آلومینیوم نیز با افزایش نرخ بیش از ۵ درصدی همراه شدند. به طور مثال روی به نزدیک ۳ هزار و ۵۰ دلار رسید که در یک ماه اخیر بالاترین نرخ بوده است.

او می‌گوید: در کنار این مسئله کاهش محدویت‌های کرونایی در چین نیز باعث شد اقبال به بازار کامودیتی‌ها بیشتر شود چرا که چین بزرگترین مصرف‌کننده کامودیتی در دنیا است و با کاهش محدویت‌ها قطعا مصرف‌ها بیشتر خواهد شد. در کل همه این موارد سبب شد بازارهای جهانی شاهد دو روز پیاپی سبز باشند.

خبری‌زاده افزود: همین مسئله بر بازار سرمایه ما اثرگذار خواهد بود. حدود ۷۰ درصد بازار ما به قیمت‌های جهانی متصل است و می‌توان گفت با توجه به این که بازار سرمایه در نقاط خوب و ارزنده ای قرار دارد رویدادی مثبت و امیدوار کننده تلقی می‌شود.
تعداد بازدید : ۱۸۰
(شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱) ۱۰:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید